’te "Hayat Birlikte Güzel" Projesi

Giriş Tarihi: 7.5.2015 18:48 Güncelleme Tarihi: 7.5.2015 23:32
Bilecik’te Hayat Birlikte Güzel Projesi
İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Hayat Birlikte Güzel" adlı projenin ilk faaliyeti olan ortaokullar arası Bilgi Küpü Genel Kültür Yarışması düzenlendi.
Bilecik Şeyh Edebali ve Kongre Merkezi’ndeki yarışmaya, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Kaya Gezeker, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Burada konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, bu tür düzenlenen bilgi yarışmalarının; bilgi ve kültür birikimi, ilim ve irfan derinliği kazandırmak adına gayret ve çaba sarf edilen eğitim-öğretim çalışmaları olduğunu belirtti. Altınkaynak, “Amacımız başarıyı iltifatla taçlandırmaktır. Bugünün nesli düne göre daha birikimli, yarınkiler de bugüne göre daha kültürlü ve birikimli olacaktır. Var olan bilgi kullanılacak, mevcut olanın ışığında yeni bilgilere ulaşılacak ve yeni buluşlar ortaya konulacaktır. Bu anlamda da öğrencilerimize güveniyor, onları yarınlara en iyi şekilde hazırlayabilmek adına mevcut imkanları sonuna kadar zorluyoruz. Geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi bilgili, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek girişken, küresel düşünüp, yerel hareket edebilen tarzda yetiştirebilme sorumluluğu üzerimizdedir ve bizler bunun bilincini, şuurunu taşıyoruz” dedi.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Kaya Gezeker ise, bu tür projeler ile geleceğin teminatı ve güvencesi olan çocukların huzurlu ve güvenli bir ortamda sosyal gelişmelerini tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.
Konuşmaların ardından ortaokullar arası Bilgi Küpü Genel Kültür Yarışması düzenlenerek, yarışma sonunda birinci Sevgi Çiçeği İlk ve Ortaokulu olurken, ikinci Toki İlköğretim Okulu, üçüncü de Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu oldu. Yarışmanın ardından birinci, ikinci ve üçüncü olan ortaokullara hediyeler verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik’te "Hayat Birlikte Güzel" Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN