Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozüyük’te Toplum Ruh Sağlığı Merkezi El Uğraşı Terapisi Sergisi Açıldı

Giriş Tarihi: 8.5.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 8.5.2015 23:00
Bozüyük’te Toplum Ruh Sağlığı Merkezi El Uğraşı Terapisi Sergisi Açıldı
Bozüyük Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören ve el uğraşı terapisi uygulanan hastaların hazırladığı ürünler düzenlenen sergi ile görücüye çıktı.
Sergi açılışında konuşan İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, toplum ve ruh sağlığı merkezindeki hastaları topluma kazandırmak, kendi ihtiyaçlarını ve gün içinde yapacakları işlemleri yerine getirebilecek hale gelmelerini sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Yılmaz, “Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizin Halk Eğitimi merkezimiz ile yaptığı ortak çalışma neticesinde düzenlenen sergi açılışımızda bir araya geldik. Toplum ruh sağlığı merkezimiz Bakanlığımızın çok önem verdiği alanlardan bir tanesidir. Bu merkezimizde bulunan hastalarımıza uygulanan terapi ile hastaları topluma kazandırmak, kendi ihtiyaçlarını ve gün içinde yapacakları işlemleri yerine getirebilecek hale getirmeye çalışıyoruz. Ağır psiko sosyal bozukluğu olan hastalara toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde tedavi ve terapi gibi hizmetleri veriyoruz. Bu hizmetleri yürütürken, yeri geldiğinde evde sağlık hizmetinden, yeri geldiğinde ise Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezinden faydalanarak hizmeti yürütmeye çalışmaktayız" dedi.
Sergi açılışına, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Burak Öztop, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin, Hastane yöneticisi Osman Erten, Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Rıdvan Güner, Hastane görevlileri, Halk Eğitim Merkezi Usta öğreticileri ve vatandaşlar katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozüyük’te Toplum Ruh Sağlığı Merkezi El Uğraşı Terapisi Sergisi Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN