Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyesi’nde ’’Temiz Çevre Ve Sağlıklı Yaşam’’ İçin Büyük Adım

Giriş Tarihi: 14.5.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 15.5.2015 00:54
Bilecik Belediyesi’nde ’’Temiz Çevre Ve Sağlıklı Yaşam’’ İçin Büyük Adım
Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışmalarında kullanılacak son model 11 yeni araç hizmete girdi.
Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından; ’’Temiz Çevre ve Sağlıklı Yaşam’’ sloganı kapsamında gerçekleştirilen çalışma ile temizlik anlamında büyük bir adım atıldı. Bilecik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışmaları kapsamında son model araçlardan oluşan 11 yeni araç, Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın Bilecik Belediye Sarayı Bahçesinde basına yaptığı bilgilendirme toplantısıyla hizmete girdi.
’’ŞEHRİMİZDE BİRÇOK ALANDA OLDUĞU GİBİ TEMİZLİK HİZMETİNDE DE KALİTEYİ YAKALADIK’’
Belediye Başkanı Selim Yağcı, programda, hep ilkleri gerçekleştirdiklerini belirtti. Konuşmasında, "Şehirmizdeki pek çok yeniliği 12 yılda hep birlikte gerçekleştirdik ve şehrimizde temizlik kapsamında ilk özelleştirmeyi bizler yaparak, halkımıza çok daha iyi ve kaliteli bir hizmeti sunduk’’ ifadesini kullanan Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:
’’Yapmış olduğumuz anketlerde gerçekten temizlik noktasında çalışmalarımız hep üst noktada oldu ve halkımız tarafından taktirle karşılandı. Biz bu çalışmalarımızı hiçbir zaman yeterli görmedik. Çünkü başlangıçtan beri bir sloganı ortaya koyduk ve hep birlikte daha iyiye daha güzele dedik. Yani bu kapsamda yaptığımız hizmetleri yeterli görmedik ve kendimizle yarışır biçimde insanlarımıza daha kaliteli bir hizmeti götürdük. İşte bu anlamda Bilecik Belediyesi olarak temizlik işleri hizmetlerimizi her alanda yenileyerek, yeni araç ve ekipmanlarla vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yani 2015 model araçlarla halkımıza daha hızlı ve daha etkin hizmeti götürme amacını gerçekleştirdik.”
’’SON MODEL 11 ARACIMIZI HEMŞERİLERİMİZİN HİZMETİNE SUNMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ’’
Bilecik Belediyesi olarak son model 11 aracı Bileciklilerin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, şöyle devam etti:
’’Artık bu dönemde çöplerden oluşan götü görüntü ve kirlilik de en asgari şekilde olacak. Daha önceleri belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz konteyner ve bu alandaki temizlikleri şimdi çok daha güzel bir şekilde gerçekleştireceğiz. Yani konteynerleri temizleyerek, bulunduğu ortamlara koyacağız. Yeni dönem içerisinde 12 tane aracı hizmete sunuyoruz. Bu kapsamda 4 tane büyük çöp toplama kamyonumuz, 2 adet orta büyüklükteki kamyonumuz yine 1 adet büyük konteyner yıkama ve aynı zamanda çöp toplama aracımız, 2 adet süpürge aracımız, yine bu dönemki çalışmalarımız arasında park ve dinlenme alanlarımıza da kullanacağımız, bir aracı hizmete sunuyoruz.”
’’LÜTFEN ÇOCUKLARIMIZIN OYNADIĞI ALANLARI TEMİZ TUTALIM VE KORUYALIM’’
Bileciklilerden çocukların oynadığı alanları temiz tutmaları ricasında bulunan Belediye Başkanı Selim Yağcı, sözlerine şöyle devam etti:
’’Bu noktada ben vatandaşlarımızdan bir konuda isteğimi belirtmek istiyorum. Yani park ve bahçelerimizin daha temiz şekilde tutulmasını arzu ediyorum. Çünkü parklarımız çocuklarımız başta olmak üzere hepimizin zaman geçirdiği mekanlardır. Çocuklarımızın oynadığı alanların temiz ve güzel olmasını istiyoruz. Çocuklarımız üzerinde nasıl ki hassasiyetle duruyorsak, en çok onların zaman geçirdiği mekanlardaki temizliğe dikkat etmemiz gerekiyor. Özellikle de örneğin park ve diğer alanlardaki çekirdek kirliliği çok daha kötü bir durumda oluyor. Bu tür atıkların temizlenmesi de hem zor hem de masraflı oluyor. Bu noktada vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını arzuluyoruz. Temizlik hizmetlerimiz kapsamında işte bu anlamda çekirdek ve buna benzeri temizlikleri gerçekleştirmek için bir süpürge aracımızı da hizmete sunuyoruz.”
’’HALKIMIZI MEMNUN ETME ÇITASINI HER ZAMAN EN ÜST SEVİYELERE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’’
Bilecik Belediyesi olarak halkını memnun etme çıtasını her zaman en üst seviyelere getirmek için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Selim Yağcı,’’Yine her hafta mahallelerimizdeki sokak ve caddelerimizi yıkama çalışmalarımız devam edecek. Hemşerilerimize bu zamana kadar yaptığımız çalışmalar kapsamında sadece kapısının önünden çöpünü almak şeklinde bir sınırlama yapma düşüncesinde olmadık. Bilecik Belediyesi bizim hizmette olduğumuz sürece temizlik anlayışını daha kapsamlı ve daha güzel bir şekilde gerçekleştirecek. Yani temizlik anlayışındaki ’Temiz Çevre ve Temiz Toplum’ sloganımızda olduğu şekliyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu anlamda gerçekten hem maddi anlamda toplumumuzda ve çevremizde bir temizliğin olması hem de siyaseten yapmış olduğumuz çalışmalarda yani manevi anlamdaki temizliğin oluşması için gayret sarfediyoruz. Bunlara örneklik teşkil edecek çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yani şunu demek istiyorum. Çalışıyoruz ve halkımız bundan memnun. Bu memnuniyet çıtasını yükseltmeye gerek yok diye bir anlayışı kesinlikle kabul etmiyoruz. Kendimizle yarışır şekilde hep daha iyiyi ve daha güzeli bulmaya çalışıyoruz” dedi.
Konuşmanın ardından araçlardan biri temsili çalıştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik Belediyesi’nde ’’Temiz Çevre Ve Sağlıklı Yaşam’’ İçin Büyük Adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN