Hisarcık Beşevler Ortaokulu’nda TÜBİTAK Destekli 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Giriş Tarihi: 20.5.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 15:31
Hisarcık Beşevler Ortaokulu’nda TÜBİTAK Destekli 4006 Bilim Fuarı Açıldı
Osmaneli Hisarcık Beşevler Ortaokulu’nda, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen ’4006 Bilim Fuarı’ açılışı yapıldı.
Düzenlenen açılış töreninde bir konuşma yapan okul Müdürü Ali Devrim Aygül, bilim fuarlarının, öğrencilerin vizyonunu genişleten, ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlayan, onların bakış açılarını zenginleştiren, geliştiren bir çalışma olduğunu belirtti. Aygül, "Öğrencilerimizin hepsinin gözlerini ışıl ışıl görüyorum. Çocuklarımızı gerçekten bir şeyler yapmanın ve kayda değer çalışmalar yapmanın sevinci içerisinde gördüm. Öğrencilerimize teşekkür ediyor ve bu başarılarının devamını diliyorum. Öğrencilerimiz ve kıymetli öğretmen arkadaşlarımız özverili çalışmayla projelerini oluşturdu. Bu projedeki yapılan ürünleri sizlerle ve velilerimizle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.
Konuşmanın ardından öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteriler izlendi. Gösterilerden sonra, aralarında Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Belediye Başkanı Münür Şahin, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, Şube Müdürü İbrahim Halil Ulaş, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin bulunduğu davetliler fuarı gezdiler.
Fuarın sonunda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Mahmut Ekinci ise, “Bu yıl eğitim öğretim başlarken, 4006 bilim fuarında çok sayıda öğretmen ve öğrencimizi katabilmek için okullarda bilimsel proje hazırlama semineri başvurumuz olmuştu. Projemiz kabul oldu ve öğretmen arkadaşlarımıza bu seminerleri verdik. Bu çabalarımızın ürünün aldığımızı düşünüyorum. Bu projelerin hazırlanmasında emeği gecen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Kaymakam Edip Çakıcı ise, fuarda birbirinden ilginç projelerin yer aldığını belirterek, "Bu tür projeler öğrencilerin ufkunu açacaktır. Ben emeği geçen bütün öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.
Belediye Başkanı Şahin de, "Üreten bir toplum olma bilincini çocuklarımıza aşılamalıyız" diye konuşarak, bu tür yapılan etkinliklerle geleceğimizin teminatı olan çocukların daha iyi yetiştirildiğine inandığını söyledi. Şahin, organizasyonda emeği geçen herkesi kutlayarak, öğrencilerin ileri ki hayatlarında başarılı olmalarını diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hisarcık Beşevler Ortaokulu’nda TÜBİTAK Destekli 4006 Bilim Fuarı Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN