Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’te Fırıncılar Hallerinden Memnum

Giriş Tarihi: 25.6.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 14:32
Bilecik’te Fırıncılar Hallerinden Memnum
’teki fırıncılar, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte üretilmeye başlanılan pide satışlarından memnun olduklarını, geçen seneye göre bu yıl bir düşüş olmadığını belirtiler.
Bilecik’te uzun yıllardır fırıncılık yapan Hüseyin Yıldız, geçen sene marketlere pide dağıtımı yaptıkları ve bu sene dağıtım yapmadıklarını belirtti. Yıldız, “Geçen sene ve bu sene arasında bizim dükkanda satışlar aynı. Sadece marketlere bu sene pide vermiyoruz, ondan biraz düşüş yaşandı. Bu sene sadece tezgahta satıyoruz burada. Ama tezgah satışı ile ilgili söylersek çok da fazla değişen bir şey yok bizim açımızdan. Mahalle iftarları olduğu zaman satışlarımız aşağı geliyor ”dedi.
“SADE PİDENİN SATIŞI DAHA FAZLA OLUYOR”
Yıldız, vatandaşların yumurtalara pidelere ilgisini az olduğunu vatandaşların daha çok sade pideyi tercih ettiğini ifade ederek ”Bazı insanlar yumurtalı pideyi sevmiyor ama yaklaşık biz günde burada 100- 150 tane yumurtalı pide satıyoruz. Ama tabi ki sade pidenin satışı daha fazla oluyor. Çünkü arasında fiyat farkı var. Ramazan girdiğinden beri satışlardan hiçbir şikayetimiz yok Allah’a şükür çok iyi gidiyor. Ramazanda bizde ilk 15 gün bizde hızlı gider satışlar, 15 günden sonra pide işi yavaş yavaş geri gider. İnsanlar artık pide almak yerine ekmek almaya yönelirler” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik’te Fırıncılar Hallerinden Memnum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN