Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Yağcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 2.7.2015 16:39 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Başkan Yağcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ziyaret Etti
Aralarında, Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın da olduğu Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu ve üyelerinden oluşan heyet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, ziyaret etti.
TDBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı da TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında gerçekleştirilen ziyarette Bilecik Belediyesi’ni temsil etti. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleşen görüşmeye; TDBB Genel Sekreteri Fahri Solak, TDBB Yönetim Kurulu üyeleri; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Uğur, Selçuklu Belediye Başkanı İbrahim Altay, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan katıldı.
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga’nın da eşlik ettiği ziyarette TDBB Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TDBB’nin çalışmaları hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ayrıntılı bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Topluluklarla ilişkilerin her geçen gün geliştiğine ve bu alana özel duyarlılık gösterdiğine işaret ederek, yerel yönetimler alanında ilişkilerin çok yönlü olarak geliştirilmesinin önemine bu çerçevede TDBB’nin rolüne işaret etti.
’’CUMHURBAŞKANIMIZ ZİYARETTE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI’’
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, ziyaret hakkında yaptığı değerlendirmede, TDBB olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile güzel ve verimli bir görüşme yaptıklarını belirtti. Görüşmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli tavsiye ve deneyimlerini alma fırsatı bulduklarını dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:
’’Türk Dünyası Belediyeler Birliği olarak, ülke ve dünya gündeminde önemli çalışmalara imza atıyoruz. Birliğin yönetiminde olan Bilecik Belediyesi de gerek Marmara bölgesinde gerek ülkemiz gündeminde öne çıkmayı başaran bir belediye. Bu anlamda birlik olarak Cumhurbaşkanımız ile son derece önemli ve verimli bir görüşme yaptık. Toplantı vesilesiyle, 2023 Türkiye’mizin mimarı olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın engin tecrübelerini alma fırsatı yakalarken, birlik üyeleri olarak da birbirimiz ile görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakaladık’’ dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmede, günün anısına birlik üyelerine hediye taktim ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Yağcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN