Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kan Bağışının İlk Gününde Düşük Katılım

Giriş Tarihi: 9.7.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Kan Bağışının İlk Gününde Düşük Katılım
Türk Kızılay’ı Şubesi tarafından Ramazan ayı münasebetiyle düzenlenen kan bağış kampanyasında düşük katılım gerçekleşti.
Bilecik merkez Kültür Sitesi bahçesinde Türk Kızılay’ı Bilecik Şube tarafından Ramazan ayı münasebetiyle düzenledikleri kan bağış kampanyası için kurulan kan verme çadırına vatandaşlar ilgi göstermedi. 8-9-10 Temmuz 2015 günleri Bilecik Belediyesi Kültür Sitesi’nde saat 21.00 ile 00.00 saatleri arasında yapılacak olan kan bağış kampanyasında ilk günde 10 ünite kan toplanırken, Bilecik tarihinin en düşük sayısının olduğu belirtildi.
Konu hakkında açıklama yapan Türk Kızılay’ı Bilecik Şube Başkanı Selami Çınar, "Ramazan ayı ve ilk gün olması nedeniyle katılım çok düşüktü. 10 ünite kan toplandı ve Bilecik tarihinin en düşük sayısı bu. Ramazan ayı olması nedeniyle kan bağışı sayılarında azalma meydana geldiğinden, 3 günlük kan bağış programı düzenledik. İnşallah iki gün fazla bir talep olursa ilk günün açığına kapamış oluruz. Bir ünite kandan 3 kan ürünü elde edildiği düşünüldüğünde yapılan bağışların da önemi daha çok ortaya çıkmaktadır. Unutmayalım ki kan acil değil sürekli ihtiyaçtır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kan Bağışının İlk Gününde Düşük Katılım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN