Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahalle İftarları Soğuksu Mahallesi İle Sona Erdi

Giriş Tarihi: 16.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Mahalle İftarları Soğuksu Mahallesi İle Sona Erdi
Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilen mahalle iftarlarının sonuncusu Orhangazi Mahallesi’ndeki buluşma ile sona erdi.
Soğuksu Ali Ateş İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen iftar programına katılan Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, mahalle sakinleri ile birlikte iftar açtı. Bütün mahallelerde yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen ve mahalleli arasında komşuluk ilişkilerinin gelişmesini sağlayan iftar programları kapsamında Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma duygusu pekişmiş oldu. Belediye Başkanı Selim Yağcı, iftar programında yaptığı konuşmada, Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve komşular arasındaki güzel duyguların gelişmesine vesile olan Ramazan iftarlarının mahallelerde bayram havasında geçtiğini belirterek, şunları söyledi:
"Değerli hemşehrilerim, öncelikle sonlarına yaklaştığımız Ramazan’ı Şerif’in mübarek olmasını diliyor, Cenab-ı Allah’ın bizi huzur ve mutluluk içinde bayrama kavuşturmasını diliyorum. Birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan ayını en güzel ve anlamına uygun şekilde değerlendirdiğimiz için ayrıca mutluyuz. Bu mutluluğumuza katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Değerli kardeşlerim, bizler için birlik ve beraberlik çok önemli. Ramazan ayı bu birlik ve beraberliğin oluşmasında büyük katkılar sundu. Birlik ve beraberlik önemlidir diyoruz. Çünkü etrafımızdaki ülkelerin birlik ve beraberlikten ayrıldığında nelerle karşılaştıklarını görüyoruz. Onun için Cenab-ı Allah’ın bizlerin birlik ve beraberliğini daim etmesini niyaz ediyoruz. Diğer yandan bu organizasyonun düzenlenmesinde maddi anlamda katkı sunan Erşan ailesine çok teşekkür ediyorum. Yüce Allah, hayırlarını ve ibadetlerini kabul etsin."
"İFTAR ORGANİZASYONLARINDA EMEK VERENLERE CAN-I GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen iftar programların yoğun bir emek harcanarak gerçekleştirildiğini anlatan Yağcı, "Ayrıca şunu da ifade etmek istiyorum, Bilecik Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklere kimi zaman 2 bin kimi zaman 3 bin 4 bin vatandaşımız katıldı. Şeyh Edebali Türbesi’nde gerçekleştirdiğimiz iftara 6 bine yakın vatandaşımız katıldı. Ben bu organizasyonda emeği geçen Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz İsmail Cihan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Serkan Bircan ve ekibi ile aşçısından, temizlikçisi ve dağıtıcısına kadar canı gönülden teşekkür ediyorum. Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, bayramın şehrimiz, ülkemiz ve insanlık alemine mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.
Belediye Başkanı Selim Yağcı, iftar programından sonra mahalle sakinleri ile çay içerek sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalle İftarları Soğuksu Mahallesi İle Sona Erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN