Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın ’’Basın Bayramı’’ Mesajı

Giriş Tarihi: 23.7.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 07:35
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın ’’Basın Bayramı’’ Mesajı
Belediye Başkanı Selim Yağcı, her yıl 24 Temmuz’da kutlanan ’’Basın Bayramı’’ dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Yerel ve genel yönetimler ile milletimiz arasında çok önemli işlevler gören ve çok önemli bir köprü olan basınımız, Demokrasinin ve Cumhuriyetimizin kökleşmesinde çok önemli bir yere sahiptir’’ dedi.
Mesajının devamında, toplumlar için büyük bir önem ve değer taşıyan basın kurumunda çalışan basın mensuplarının “Basın Bayramını” tebrik ediyorum’’ ifadesine yer veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:
’’Toplumsal hayattaki yeri başta olmak üzere, genel olarak düşündüğümüzde Türk basını, tarihin her döneminde insanımızın gözü, kulağı ve sesi olmuştur, yerel yönetim ile genel yönetimdeki kurumların sesi ve kamuoyuna bilgi sağlayan tek merkez olmuştur. Basınımız kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde yerine getirmek için çaba sarf eder. Üzerinde hassasiyetle durulması lazımdır ki basınımız, gazetecilerimiz tüm bunların yanı sıra düşüncenin gelişmesine, kişiliğin oluşmasına yaşamın tüm aşamalarında yetenek ve becerilerin elde edilmesine yardımcı olarak bilgileri iletmek işlevini de üstlenmiştir. Bu görevlerin yerine getirilmesinde, gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesinin yanı sıra, meslek etiğinin her şeyin üstünde tutulması, doğru, ilkeli, nesnel ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının benimsenmesi de son derece önemlidir. Bu yaklaşımın, halkımızın basınımıza güvenini sürekli kılacağı gibi, basınımızın itibarını da daha yukarılara taşıyacağı muhakkaktır. Mesleğin yıpratıcı ve zor şartlarına rağmen, üstün bir çabayla topluma hizmet eden, faaliyet gösteren değerli basın mensuplarımızın bu güzel gününü en içten dileklerimle kutluyor, kolaylıklar diliyorum.’’
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın ’’Basın Bayramı’’ Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN