Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyeden Su Deposu Temizliği Uyarısı

Giriş Tarihi: 25.5.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 14:48
Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, apartman ve iş yerlerinde bulunan su depoların temizliği konusunda vatandaşları uyardı.
Binaların su depolarının temizlenmesi ve su depoları olmayan apartmanların da su depolarını yaptırmaları uyarısında bulunuldu. Açıklamada, "Binadaki dağılımın düzenli olması için daire sahiplerinin binalarına depo yaptırmaları gerekmektedir. Dezenfektesi yapılmayan su depoları, insan sağlığını tehdit eden bakteri yuvası haline gelmiş bir durumdadır. Özellikle yaz aylarında bu bakteriler daha da çoğalarak hastalıklara davetiye çıkarıyor” denildi.
Dezenfektesi yapılmayan su depolarının tifo, tifüs, dizanteri, ağız yaraları, hepatit ve kolera gibi hastalıkların oluşmasına sebebiyet verdiği belirtilen açıklamada, "Sağlık Bakanlığı tarafından apartman ve iş yerlerindeki depoların yılda iki kez temizletilmesi gerektiği belirtiliyor. Güvenli bir kapağı olmayan ve uzun süre dezenfektesi yapılmayan su depoları insan sağlığı açısından çok büyük tehlike oluşturmaktadır" ifadelerine yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyeden Su Deposu Temizliği Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN