Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatvan’da “Hizmet İçi Eğitim” Semineri

Giriş Tarihi: 21.2.2015 12:28
Tatvan’da “Hizmet İçi Eğitim” Semineri
’in Tatvan İlçe Kaymakamlığı tarafından ilçedeki kamu kurum amirleri ve çalışanlarına yönelik “hizmet içi eğitim” semineri düzenlendi.
Tatvan Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen ve 4 gün devam edecek olan eğitim seminerinin ilk günün de Bitlis Vali Yardımcısı Ömer Faruk İlhan tarafından, ilçede görev yapan kamu kurum amirleri, müdür yardımcıları, okul müdürleri, kurum şefleri ve kurum çalışanlarına “protokol ve nezaket kuralları” konusunda eğitim semineri verildi. Protokol kuralları çerçevesinde kamu kurumlarında çalışan kurum amirleri ve çalışanlarının daha iyi hizmet sunması amacıyla gerçekleştirilen eğitim seminerleri kapsamında Vali Yardımcısı Ömer Faruk İlhan tarafından diğer günlerde ise yazışma kuralları, memurların yargılanması kanunu, disiplin ve ihale gibi konularda seminer verilmeye devam edilecek. İlk günkü eğitim programı kapsamında kamu kurum amirleri ve çalışanlarına “protokol ve nezaket kuralları” konusunda seminer veren Vali Yardımcısı Ömer Faruk İlhan, ayrıca usul ve teknikleri konularında da detaylı bilgiler sundu.
Eğitim seminerinden sonra konuşan İlçe Kaymakamı Murat Erkan, her yıl bir program dahilinde Kaymakamlık olarak hizmet içi eğitimlerimizi gerçekleştirdiklerini söyledi. Her memurun işini iyi öğrenmesi için bu eğitimlerin şart olduğuna vurgu yapan Kaymakam Murat Erkan, “İşini iyi öğrenen, işini daha iyi yapar, bu da vatandaşa daha iyi hizmet olarak geri döner, böylece devlet vatandaş için vardır söylemi de yerini bulmuş olur. Bu eğitimler ayrıca personelin kaynaşması ve bilgi alışverişi açısından son derece önemlidir. İnşallah bu eğitim semineri sayesinde de hedeflenen sonuçlar elde edilmiş olacaktır. Ben bu kapsamda eğitim seminerini veren sayın Vali Yardımcımız Ömer Faruk İlhan’a ve bu eğitim seminerine büyük ilgi gösteren kurum amirlerimiz ve kurum çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatvan’da “Hizmet İçi Eğitim” Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN