Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatvan’da “İslam’da Anadil Ve Barış” Paneli Düzenlendi

Giriş Tarihi: 22.2.2015 23:08
Kamu Emekçileri Konfederasyonu Sendikaları (KESK) Şubesi öncülüğünde Tatvan Eğitim-Sen tarafından “İslam’da anadil ve barış” konulu panel düzenlendi.
Tatvan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele konuşmacı olarak Öğretim Görevlisi Nevzat Eminoğlu, Gazeteci-Yazar Ayhan Bilgen ve Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin katıldı. Abdulhekim Kartal moderatörlüğünde yapılan panelde ilk olarak konuşan Öğretim Görevlisi Nevzat Eminoğlu, Kürt dilinin önemine vurgu yaparak, Kürtler’in dilleriyle var olduğunu söyledi.
Erciş Belediyesi Eş Başkanı Diba Keskin ise, toplumda kadınla ilgili İslam’da olmayan birçok batıl inancın İslam’da varmış gibi nüfus edildiğine dikkat çekerek, “Gelin hep birlikte İslam’a sokuşturulan, İslam dışı şeylerden arınalım. Zira İslam dininde kadınlarla ilgili varmış gibi dayatılan birçok şey aslında İslam’da yok. Birçoğu doğru bilinen yanlışlar. Bunları aşmamız gerekiyor” diye konuştu.
Gazeteci-Yazar Ayhan Bilgen ise, devletlerin dilinin olmayacağını, ancak devletlerin resmi dili olabileceğini ifade etti. Panel soru cevap şeklinde son buldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatvan’da “İslam’da Anadil Ve Barış” Paneli Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN