Türkiye'nin en iyi haber sitesi

li Usta Fotoğrafçılardan Eğitim Semineri

Giriş Tarihi: 23.2.2015 16:38
Bitlisli Usta Fotoğrafçılardan Eğitim Semineri
li usta fotoğraf sanatçıları Oktay Subaşı ve Özkan Olcay, Bitlis Fotoğraf ve Sinema Derneği’nin (BİFSAD) Tatvan ilçesinde açmış olduğu “Fotoğrafçılık Kursu” kapsamında eğitim semineri verdi.
BİFSAD’ın dernek stüdyosunda düzenlenen kursa misafir eğitmen olarak katılan Bitlis’in usta fotoğraf sanatçıları Bitlis Eren Üniversitesi Öğretim Üyesi Oktay Subaşı ve Ahlat Fotoğrafçılar Derneği (AHFOD) Başkan Yardımcısı Özkan Olcay, deneyimlerini fotoğraf tutkunlarıyla paylaştılar. Eğitim seminerinde kursiyerlere “Makro çekim” ile ilgili detaylı bilgi veren Oktay Subaşı, Van Gölü çevresinin fotoğraf açısından zenginliğine vurgu yaptı. Türkiye’deki yüzde 70’lik kelebek türlerinin Van Gölü havzası ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde olduğunu ifade eden Şubaşı, kendisinin de uzun yıllardır “makro” çekim modunda kelebek fotoğrafı çektiğini ifade etti. Oktay Subaşı, daha sonra ise “narin kanatlar” isimli bir sunum yaptı.
Ahlat Fotoğrafçılar Derneği (AHFOD) Başkan Yardımcısı Özkan Olcay ise, kursiyerlere “fotoğrafçılık” ile ilgili bilgiler vererek, iyi bir fotoğrafı iyi bir fotoğraf makinesinin değil, iyi bir göz ve yetenek sahibi kişilerin çektiği bir hobi olduğunu söyledi. Fotoğrafçılığın ilk başlarda bir heves, sonradan bir hobi ve en sonunda ise vazgeçilmez bir tutku haline geldiğine vurgu yapan Olcay, bölgenin fotoğrafçılık anlamında zengin bir bölge olduğunu belirterek, fotoğraf meraklılarına bölgeyi iyi gezmesi ve bol bol fotoğraf çekmeleri önerisinde bulundu. Özkan Olcay, Bitlis bölgesi, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde çekmiş olduğu doğa, manzara, tarihi mekan, insan ve yaşam fotoğraflarından oluşan bir sunum yaptı.
Yapılan eğitim seminerinin ardından Bitlis Fotoğraf ve Sinema Derneği Başkanı Ejder Bakırhan, kendilerini kırmayarak deneyimlerini kursiyerleriyle paylaşan Subaşı ve Olcay’a teşekkürlerini iletirken, Olcay ve Subaşı ise nazik davetlerinden ötürü BİFSAD’a teşekkürlerini ilettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitlisli Usta Fotoğrafçılardan Eğitim Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN