Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatvan’da Kömür Dağıtımı Tamamlandı

Giriş Tarihi: 23.2.2015 10:38
Tatvan’da Kömür Dağıtımı Tamamlandı
’in Tatvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYVD) tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak yapılan kömür yardımlarının dağıtımı sorunsuz şekilde tamamlandı.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personelleri tarafından düzenli olarak yapılan dağıtımlar kapsamında bu yıl ihtiyaç sahibi 9 bin aileye, aile başı ikişer ton olmak üzere toplamda 18 bin ton kömür dağıtımı yapıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın başarılı çalışması sonucu çetin kış şartlarında ihtiyaç sahiplerinin evlerinin ısınmasına vesile olunurken, yapılan düzenli ve başarılı çalışmayla da vatandaşların hayır duası alınmış oldu. Bu yıl da kömür dağıtımlarının sorunsuz şekilde tamamlandığını belirten Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, dağıtımların sorunsuz ve hızlı şekilde yapılmasında emeği geçen SYDV personellerine teşekkürlerini iletti. Bu yılki kömür dağıtımları kapsamında ilçe merkezindeki 22 mahalle ve 54 köyde dağıtım gerçekleştirildiğini kaydeden Kaymakam Murat Erkan, “Bu yıl nakliyelerden kaynaklanan bazı sıkıntılar yaşanmasına karşın ihtiyaç sahibi ailelere yönelik kömür dağıtımlarımız sorunsuz şekilde tamamlanmış bulunmaktadır. Kömür dağıtımları kapsamında bu yıl ilçe merkezindeki 22 mahallede 6 bin 200 kişiye 12 bin ton, 54 köyde ise 2 bin 800 kişiye 6 bin ton olmak üzere toplamda 9 bin aileye 18 bin ton kömür yardımı yapıldı” dedi.
Kömürleri kullanan vatandaşların bu yıl dağıtılan kömürden memnun kaldıklarını dile getiren Erkan, "Dağıtımlar sırasında herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Kömürün nakliyeden kaynaklı sebeplerden dolayı geç gelmesine karşın gelen kömürler personellerimiz tarafından kısa sürede dağıtıldı. Hem havayı kirletmediği için hem de çok iyi yandığı ve iyi ısı verdiği için kömürü kullanan vatandaşlar da dağıtılan kömürden son derece memnun kaldılar” diye konuştu.
Yapılan kömür dağıtımlarından memnuniyetlerini dile getiren ihtiyaç sahibi aileler ise, soğuk kış gününde evlerinin ısınmasına vesile olan yetkililere teşekkürlerini ilettiler. Bu yıl dağıtımı yapılan kömürün oldukça kaliteli olduğuna dikkat çeken vatandaşlardan Ç.O., “Bu yıl çetin bir kış geçirmemize rağmen dağıtılan kömürler evlerimizi ısıttı. Oldukça kaliteli olan kömürlerin evlerimize kadar getirilmesine vesile olan devletimizden, Allah razı olsun” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatvan’da Kömür Dağıtımı Tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN