Muhtardan Dayanışma Yemeği

Giriş Tarihi: 10.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Muhtardan Dayanışma Yemeği
’in Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu’nun önderliğinde, kurum amirleriyle vatandaşların kaynaşması amacıyla bir program düzenlendi.
İlçede sohbet ve muhabbet ortamı oluşturmak amacı ile ilki Kaymakam Tekbıyıkoğlu tarafından gerçekleştirilen etkinliğin ikincisi İkikubbe Mahalle Muhtarı Çetin Aydaner tarafından gerçekleştirildi. Oldukça samimi ve neşeli geçen etkinlikte ilçedeki Halk Korusu üyelerinin seslendirdiği Ahlat türküleri programa renk katarken, şarkılara eşlik eden davetliler ise böyle bir geceyi tertip eden muhtar Çetin Aydaner’e teşekkürlerini ilettiler.
Program esnasında kısa bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, “15 günde bir bu tip toplantıları yapmayı hedefliyoruz. Bu hafta İkikubbe Mahallesi muhtarının misafiri olduk. Önümüzdeki programda başka bir mahallede olacağız. Amacımız kurum amirlerimizle halkımızın kaynaşmasını sağlamak. Ancak bunu yaparken başka şehirlerden ilçemize atanmış kurum amirlerimize ilçe kültürümüzü tanıtmak adına Ahlat’ın kültürüne ait olan yemeklerin yapılması, hep beraber Ahlat türkülerinin söylenmesini istiyoruz. Bizim tespitlerimize göre ilçemize ait 81 türkümüz var. Bu türkülerimizin unutulmaması lazım. Bu yüzden mümkün olan her buluşmamızda hep beraber bu türkülerimizi söyleyelim istiyorum. Bu toplantıları yapmamızda ki bir başka husus ise ilçemizdeki kurum amirlerimizin, muhtarlarımızın bir ekip anlayışıyla hareket ederek halkımızın sorunlarını çözebilmesinin amaçlanmasıdır” dedi.
Ağırlamadan dolayı mahalle muhtarına teşekkür eden Kaymakam Tekbıyıkoğlu, daha sonra Ahlat türkülerine de eşlik etti.
İlçenin İkikubbe Mahallesi’ndeki taziye ve kültür evinde düzenlenen programa kurum amirleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtardan Dayanışma Yemeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN