Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tadem Kursiyerleri Üniversite Hayallerine Kavuşuyor

Giriş Tarihi: 26.3.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Tadem Kursiyerleri Üniversite Hayallerine Kavuşuyor
’in Tatvan ilçesindeki Aile Destek Merkezi (TADEM) bünyesinde açılan Yükseköğrenime Geçiş Sınavı (YGS) hazırlık kursu sayesinde girdikleri YGS’de iyi derece elde eden bayan kursiyerler, İlçe Kaymakamı Murat Erkan’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
Tatvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde faaliyet gösteren Tatvan Aile Destek Merkezi (TADEM) tarafından açılan Yükseköğrenime Geçiş Sınavı (YGS) hazırlık kursu sayesinde binlerce öğrencinin yarıştığı üniversite sınavının ilk basamağı olan YGS’yi başarıyla geçen bayan kursiyerler, Kaymakam Erkan’a teşekkür ziyaretinde bulundular. Kaymakam Murat Erkan’ın eşi ve aynı zamanda TADEM’ler Koordinatörü Çiğdem Erkan ile birlikte Kaymakam Erkan’ı makamında ziyaret eden bayan kursiyerler, kendilerine sağlanan imkandan dolayı Kaymakam Erkan’a teşekkürlerini ilettiler.
Gerek ziyaretten ve gerekse kursiyerlerin başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Erkan ise, daha zor olanı başaracaklarına olan inançlarının tam olduğunu söyledi. Asıl önemli olan şeyin diplomalı olmak değil, ahlaklı, nitelikli, bilinçli, donanımlı ve insanlığa faydalı bireyler olmak olduğunu ifade eden Erkan, kursiyerlere eğitim hayatlarında başarı dileklerinde bulunarak, “Başladığı günden bu yana Tatvanlı ev hanımlarına ve genç kızlara sosyal, kültürel ve mesleki alanlarda açılan kurslarla yasam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen TADEM’lerimiz, verilen seminer, yapılan etkinlik ve kampanyalarla hizmet vermeye devam etmektedir. Bu bağlamda; eğitimini tamamlamak üzere açık öğretime kayıtları yapılan ve ihtiyaç duyulan derslerde birebir destek alan kursiyerlerimizden örgün eğitime hiç girmemiş ya da bir şekilde tamamlayamamış kursiyerlerimize de bir üst eğitime geçişi için her türlü destek verilmektedir. Bu eğitimlerimiz şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada devam etmektedir. Ben bu vesileyle tüm kursiyerlerimize hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.
Kursiyer bayanlardan evli ve iki çocuk annesi Sermin Akdeniz ise; ilk, orta ve liseyi açık öğretim üzerinden tamamladığını belirterek, açılan YGS hazırlık kursu sayesinde de girdiği YGS’de iyi bir derece elde ettiğini söyledi. TADEM’de sıcak bir ortamda kaliteli bir eğim aldıklarını kaydeden Akdeniz, “Bizlere bu imkanları sağlayan başta kaymakamımız ve diğer yöneticilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. İnşallah bu kurslar sayesinde de üniversite hayallerimizi de gerçekleştirerek, eğitimimize devam edeceğiz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Murat Erkan ve eşi Çiğdem Erkan, bayan kursiyerlere çeşitli hediyeler takdim ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tadem Kursiyerleri Üniversite Hayallerine Kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN