Müzebüs Tatvanlı Öğrencilerle Buluşacak

Giriş Tarihi: 6.4.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:24
Müzebüs Tatvanlı Öğrencilerle Buluşacak
Rahmi M. Koç Müzesi koleksiyonundan seçilmiş 70 objenin bulunduğu Müzebüs, 2014-2015 eğitim öğretim yılındaki yolculuğuna 8-10 Nisan tarihleri arasında ’in Tatvan ilçesinde devam edecek.
Kısıtlı imkânlar, uzaklık gibi nedenlerle müzeye gelemeyen öğrencilere ulaşmak amacıyla Rahmi M. Koç Müzesi’nin 2003 yılından bu yana sürdürdüğü gezici müze geleneği bu yıl da devam ediyor. Bu seneki yolculuğuna Van’dan başlayan Müzebüs, 8-10 Nisan tarihleri arasında Tatvanlı öğrencilerle buluşuyor. 8 Nisan’da Tatvan ilçesine gelecek olan Müzebüs, aynı gün Tatvan İMKB Ortaokulu’nu, 9 Nisan’da Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Deniz Süren Ortaokulu ve 10 Nisan’da da Ahmet Mücteba Albayrak Ortaokulu’nu ziyaret edecek.
Yola çıktığı günden bu yana bin 701 okulda ve 349 bin 973 öğrenciye ulaşan gezici müze, bu yıl da 30 ilde 130 okul ve 30 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. Müzebüs’ün zor koşullar altında en ücra noktalara dahi ulaştığını vurgulayan Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Danışmanı Emine Bayram, “Öğrencilerin isteklerine ve hayallerine kulak veriyoruz. Derslerde gördükleri konuları gözlerinde canlandırabilmeleri güç olabiliyor. Objeleri birebir gördüklerinde ise hem derslerini hem de hayatı çok daha iyi kavrayabiliyorlar” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzebüs Tatvanlı Öğrencilerle Buluşacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN