Tatvan’da “19 Mayıs Ve Gençlik Haftası” Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 5.5.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 15:57
Tatvan’da “19 Mayıs Ve Gençlik Haftası” Toplantısı Yapıldı
’in Tatvan ilçe Kaymakamı Murat Erkan başkanlığında, ilçedeki kurum amirleriyle “19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik haftası” programı ile ilgili toplantı yapıldı.
Kaymakamlık makamında gerçekleşen toplantıda; Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünce hazırlanan programla ilgili istişarelerde bulunularak, yapılacak olan etkinlikler, kurumların görev dağılımları ve alınması gereken tedbirler görüşüldü. Program kapsamında 15 Mayıs’ta start alacak olan etkinliklerle 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik haftasının, halkında katılımıyla şenlik ve festival havasında geçmesi hedefleniyor. 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve gençlik haftasının Tavan’da halkında katılımıyla şenlik havasında geçmesi için 15 - 19 Mayıs tarihleri arasında birçok etkinlik düzenleneceğini belirten Kaymakam Murat Erkan, tüm halkı etkinliklere davet etti.
İlçede 5 gün boyunca yapılacak olan etkinliklerle ilgili de bilgi veren Kaymakam Erkan, “Etkinliklerimiz 15 Mayıs günü saat 10:30’da kaymakamlık önünde çelenk sunma töreni ile start alacak. Aynı gün saat 16:00’da AVM önünde öğrencilerimizin judo ve güreş gösterileri olacak, saat 18:00’da ise Stretball Turnuvaları (sokak basketbolu) yapılacak. İkinci gün yani 16 Mayıs’ta ise, sabah 09:00’da Nemrut Dağında doğa yürüyüşü yapılacak. Aynı gün saat 10:00’da İşletme Sahil İskelesinde Yelken gösterisi, saat:11:00’da İşletme sahil yolunda Tekerlekli Kayak gösterisi, saat 16:00’da AVM önünde ise halk oyunları gösterisi, saat 18:00’da ise yine AVM önünde Stretball Turnuvaları (sokak basketbolu) yapılacak. Etkinliğin üçüncü günü olan 17 Mayıs’ta ise, İşletme sahil iskelesinde saat:10:00’da yelken gösterileri, aynı saatte AVM önünde başlayarak doğumevi istikametinden dodo kafeye kadar sürecek olan bisiklet turu, saat:11:00’da ise sahilde uçurtma şenlikleri ve halk oyunları gösteri sunulacak. Etkinliklerin dördüncü günü olan 18 Mayıs’ta ise saat 18:00’da AVM önünde Kick Boks ve Muaythai turnuvaları düzenlenecek. Etkinliklerin son günü olan 19 Mayıs günü ise, sabah 09:00’da karayolları önünden stada kadar gençlik yürüyüşü yapılacak. Stattaki tören ve etkinlikler ise saat:10:00’da başlayacak olup çeşitli gösteriler sunulacaktır. Bu yılki etkinlikler için 5 güne yayılmış çok zengin bir program hazırladık. Bu programlarla birlikte halkımızın da katılımıyla bu haftanın şenlik ve festival havasında geçeceğini düşünüyoruz. Bu vesile ile şimdiden tüm halkımızı bu etkinliklere katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatvan’da “19 Mayıs Ve Gençlik Haftası” Toplantısı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN