Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BEÜ’de İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi

Giriş Tarihi: 6.5.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 15:21
BEÜ’de İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi
Eren Üniversitesi (BEÜ) Kalite Koordinatörlüğü tarafından ISO 9001:2008 Hizmet İçi Eğitim Planı kapsamında “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” verildi.
Rektörlük İhale Salonu’nda Doç. Dr. M. Cihan Aydın’ın sunumuyla gerçekleşen eğitime rektörlük idari birim personelleri katıldı. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun amacının; işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanların görev, yetki, sorumluluk, hak ve yükümlülüklerini düzenlemek olduğunu belirten Doç. Dr. M. Cihan Aydın, kanunun kamu ve özel sektöre ait bütün işyerlerinde, tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulandığını ifade etti. Doç. Dr. Aydın; “2013 yılını iş sağlığı konularında milat olarak kabul edebiliriz. Gerekli kanun, yönetmelik ve mevzuatların çoğu bu yılda çıkarılmış. Ana kanunumuz bizim 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu. Bunun bide 4857 sayılı İş Yasası var. Bu konuda onlarca yönetmelik var ve bunların birçoğu Avrupa Birliği uyum süreci içinde çıkarılmış yönetmelikler. Ayrıca bu konuda çok fazla mevzuat var. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden alabilirler” dedi.
İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili çalışmalarda bulunmak üzere İş Sağlığı ve Güvenliği Kurullarının hangi iş yerlerinde kurulacağını ve bu kurulların görev, yetki, çalışma usul ve esaslarını anlatan Aydın, işverenlerin yükümlülüklerinden ve kurulun oluşum aşamalarından bahsetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BEÜ’de İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN