Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BEÜ İle Leicester Üniversi Arasında Protokol İmzalandı

Giriş Tarihi: 19.6.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 16:18
BEÜ İle Leicester Üniversi Arasında Protokol İmzalandı
Eren Üniversi (BEÜ) Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyonu Başkanı ve Rektörü Prof. Dr. Mahmut Doğru ve Leicester Üniversitesi Araştırma Geliştirme Birim Başkanı Dr. Juliet Bailey arasında arkeolojik yüzey araştırması protokolü imzalandı.
2013 yılından beri Mersin Aşağı Göksu Vadisi’nde gerçekleştirilmekte olan arkeolojik yüzey araştırması çalışmalarının 2015-2016 yıllarında ortak olarak yapılması konusunda protokol imzalandığı bildirildi.
Bitlis Eren Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, “Ayrıca Britanya Akademisi’nin desteğinin sürdürülmesi konusunda üniversiteler arasında mutabakat sağlanmıştır. İmzalanan protokolle Üniversitemiz, hayata geçirilen Aşağı Göksu Arkeolojik Kurtarma Yüzey Araştırması Projesi’yle birlikte Britanya Akademisi tarafından her yıl çok az sayıda bilim insanı ve kuruma verilen Newton İleri Desteği’ni almaya hak kazanmış az sayıda üniversiteden biri olmuş, bölgemizdeyse bu desteği alabilmiş ilk üniversite olmuştur. Sağlanan fon desteği ile Kayrak tepe baraj suları altında kalacak vadide arkeolojik materyal ve kalıntıların tespiti ve belgelenmesi için iki yıl boyunca arazi çalışmaları ve buluntular üzerinde laboratuar incelemeleri yapılacak” denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BEÜ İle Leicester Üniversi Arasında Protokol İmzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN