Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatvan’da TEOG Başarısı

Giriş Tarihi: 6.7.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Tatvan’da TEOG Başarısı
’in Tatvan ilçesi, 2014-2015 eğitim öğretim yılında il genelinde yapılan değerlendirme sonucunda TEOG’da il birincisi oldu.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan İlçe Kaymakamı Murat Erkan, “2014-2015 eğitim öğretim yılında Bitlis ili genelinde yapılan değerlendirme sonucunda Tatvan ilçemiz TEOG sınavında il birincisi olmuştur. İlçemizde 2014-2015 eğitim öğretim yılı 1. dönem başında öğrencilerimize yönelik 28 okulumuzda 291 öğretmenin görev aldığı, 2 bin 615 öğrenciye yönelik destekleme ve yetiştirme kursu açıldı. Açılan bu kurslarımız eğitim öğretim yılı boyunca kaymakamlığımızca iletişim içersinde sürekli ve düzenli olarak ziyaret edilip, eğitim çalışmaları yakından takip edilmiş, çalışanlar ve öğrencilere hem eğitim materyali desteği verilmiş, hem de çalışmalar yerinde takip edilmiştir. Yapılan sistemli ve azimli çalışma sonucunda güzel ilçemiz Tatvan, 2014-2015 eğitim öğretim yılı sonunda il bazında TEOG sınavlarında 1. sırada yerini alarak halkımıza haklı bir gurur yaşatmıştır. Bize bu gururu yaşatan yaptığı sağlam ve sağlıklı planlama ile başta İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Emin Korkmaz Beye, planın uygulama ve işleyişini hakkıyla yürütüp tam anlamıyla bir ekip çalışması örneği sergileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdullah Yüzer’e Beye, işin bizzat başında olan ve bütün fedakarlıklarıyla canla başla çalışan okul idareci ve öğretmenlerimize, her daim verdiği maddi ve manevi destek ile öğrencilerimizin değerli velilerine, yıl boyunca yılmadan, usanmadan çalışıp bu başarıyı hak eden ilçemizi birinciliğe taşıyan öğrencilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dilerim” diye konuştu.
“BAŞARI ÇITASI YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK”
Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada başarı çıtasını yükseltmek için ekip olarak ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Kaymakam Erkan, “Bundan sonra da önümüze yeni hedefler koyarak, geçmişin muhasebesini yapıp, artı ve eksilerimizi değerlendirerek bir tek öğrenciyi dahi ihmal etmeden, karakter ve kişilik eğitimlerini işin merkezine koyarak, ülke genelinde en iyi yerlerde rekabet anlayışı ve amacıyla, alınan başarılı sonuçların motivasyonu ile ilçemizi ve ilçemizin istikbali olan gençlerimizi en iyi yerlere taşıyacağımızdan şüphem yoktur. Bu konuda bütün milli eğitim teşkilatına, öğretmenlerimize ve işin merkezinde olan öğrencilerimize güvenim ve inancım tamdır. TEOG da göstermiş olduğu başarısından dolayı Vangölü Ortaokulu idareci ve öğretmenlerini ayrıca tebrik eder, bütün öğrencilerimize başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatvan’da TEOG Başarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN