Vali Öztürk Adilcevaz’da İftar Yemeğine Katıldı

Giriş Tarihi: 10.7.2015 09:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Vali Öztürk Adilcevaz’da İftar Yemeğine Katıldı
Valisi Orhan Öztürk, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy tarafından verilen iftar yemeğine katıldı.
İftar programı öncesi Adilcevaz’a gelen Vali Öztürk, ilçede Adilcevaz Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları inceledi ve ardından çarşıdaki esnaflar ve vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Bitlis Valisi Orhan Öztürk, ilçede güzel çalışmalar yapıldığını ifade ederek, yapılan bu güzel çalışmalardan dolayı Başkan Necati Gürsoy ve ekibine teşekkür etti. Adilcevaz’da olmanın kendisine mutluluk verdiğini belirten Vali Öztürk, ülkede Ramazan ayının huzur içinde geçtiğini ifade ederek, “Bildiğiniz üzere İslam coğrafyasında Ramazan ayını idrak ediyoruz. Ramazan ayı, birlik ve beraberliğin, iyilik ve güzelliğin, rahmet ve bereketin, hâsılı bütün manevi duyguların zirve yaptığı aydır. Ülkemizde iftar geleneğimizi mümkün mertebe toplumun her kesimine hitap edecek şekilde organizasyonlarla belediyelerimiz, valiliklerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız sürdürüyorlar. Burada maksat, birlik ve beraberliğimizi sağlamak, kaynaşmak, pekişmek ve dertleşmek için uygun ortamları oluşturmayı sağlamaktır. Bu akşam da, çok değerli Belediye Başkanımızın ve belediyemizin çok değerli yöneticilerinin organize ettikleri iftarımızda hep beraber olduk. Bu güzellikleri ve bu yaşadığımız duygu ve düşünceyi Cenab-ı Mevla hep daim eylesin. Bu güzel günlerimizi inşallah aratmasın ve bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine ülkemizde birlik ve beraberliği bozmasın diye dua edelim ve tekrar orucumuzun makbul olmasını ve kabul olmasını niyaz edelim. Bu vesileyle yaklaşmakta olan bayramınızı da şimdiden can-ı gönülden tebrik ediyorum. Ev sahipliğinizden ve bu güzel organizasyondan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.
Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy ise, iftar programına katılan davetlilerin katılımlarından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek, “Rahmet ve bereketin bizzat kendisi olan Ramazan gününde bizimle aynı sofrayı paylaştığınız ve burada olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Bu tür programlar sayesinde insanlar hüzünlerini, kederlerini ve sevinçlerini paylaşarak ortak oluyorlar. Ayrıca belediye olarak ilçemize hak ettiği hizmetleri yapmak için büyük çaba içerisindeyiz. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Valimize de çok teşekkür ediyorum” dedi.
İlçenin Sahil Parkı’nda düzenlenen iftar yemeği programına Vali Öztürk’ün yanı sıra Adilcevaz Kaymakamı Özer Özbek, Ahlat Kaymakam Bülent Tekbıyıkoğlu, yargıtay üyesi Ertan Yüzer, Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, Ahlat Belediye Başkanı Mümtaz Çoban, Adilcevaz Garnizon Komutanı Mesut Başkurt, Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Aktaş, Adilcevazlı Savcı Veysi Uyar, AK Parti İlçe Başkanı A. Hamdi Tutçu, İlçe Emniyet Müdürü Kazım Kaman, Aydınlar Belediye Başkanı Arif Tusun ve belediye meclis üyeleri katıldı. (MSA-Y)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Öztürk Adilcevaz’da İftar Yemeğine Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN