Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektrik Kesintileri Çiftçileri Çileden Çıkarttı

Giriş Tarihi: 14.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 14.7.2015 10:59
Elektrik Kesintileri Çiftçileri Çileden Çıkarttı
’in Ahlat ilçesinde sık sık yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı mağdur olan çiftçiler, Vangölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) Ahlat İşletme Baş Mühendisliği’ne tepki gösterdi.
Yaklaşık 30 civarında çiftçi, VEDAŞ Ahlat İşletme Baş Mühendisliği’inde toplanarak, oldukça sık ve düzensiz meydana gelen elektrik kesintilerinden ötürü zarara uğradıklarını belirterek, duruma tepki gösterdi. Bu durumun en kısa sürede çözüme kavuşmasını isteyen çiftçiler, bölgeden bir yetkili gelmeyene kadar VEDAŞ binasından ayrılmayacaklarını belirttiler.
Daha sonra konu hakkında bir açıklama yapan çiftçi Halil Süleymanoğlu, “Ahlatlı çiftçiler olarak bugün VEDAŞ binasında toplandık. Bahar mevsiminden bu yana düzenli bir elektrik verilmemiştir. Verildiği zamanda voltaj ya 300’de ya da 500’de oluyor. Bu da dalgıçlarımızın ve trafolarımızın yanmasına sebep oluyor. Ahlat’ta günde 40- 50 tane dalgıç veya trafo yanmaktadır. Bugün ilçemize il dışından gelen Urfalı tamirciler yüksek bir statüdedirler. Çünkü o kadar işleri yoğun ki bunlara ulaşmak mümkün olmuyor. VEDAŞ’ı arıyoruz, özel şirket olduklarını ve yetkilinin Van bölgesi olduğunu belirtiyorlar. Bu nedenle Van’dan yetkili biri gelmeyene kadar binadan dışarı çıkmayacağız. Bizim sorunumuza cevap verilecek ve daha sonra buradan ayrılacağız” dedi.
Daha sonra VEDAŞ Ahlat İşletme Baş Mühendisliği’nin bugün Van bölgeden yetkili birinin geleceğini bildirmesi üzerine çiftçiler binadan ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrik Kesintileri Çiftçileri Çileden Çıkarttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN