Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nun Yeni Valisi Görevine Başladı

Giriş Tarihi: 4.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 4.3.2015 16:34
Bolu’nun Yeni Valisi Görevine Başladı
Valililer Kararnamesiyle ’ya atana Vali Aydın Baruş görevine başladı. Baruş, “En temel önceliğimiz Bolu’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı kucaklayarak, tek tek onların hayatlarında daha olumlu gelişmelere yol açmanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.
Saat 14:00’da Bolu Valiliği’ne gelen Aydın Baruş’u Vali Yardımcıları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar karşıladı. Makamına oturan Vali Baruş, gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Baruş, “19 şubat 2015 tarihli valiler kararnamesi ile Bolu Valiliği’ne atandım. Öncelikle üzerimdeki bir emaneti ifa etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve İçişleri Bakanımızın tüm Bolu halkına çok selamlarını getirdim. Kendileri bunu bizzat iletmemi istediler. Sözlerimin başında bize Bolu gibi güzel bir ilimizin valiliğini layık gören, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Hükümetimize ve Sayın İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Derin bir tarihi ve kültürü olan eşsiz doğal güzelliklere sahip bu güzel şehrin bir ferdi olmaktan son derece mutluyum” şeklinde konuştu.
Bolu’ya hep birlikte hizmet edeceklerini ifade eden Vali Aydın Baruş, “Bundan sonra Bolu’ya birlikte hizmet edeceğiz. Üzerimize verilen bu emanetin ne kadar büyük olduğunun farkındayım. En temel önceliğimiz Bolu’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı kucaklayarak, tek tek onların hayatlarında daha olumlu gelişmelere yol açmanın gayreti içerisinde olacağız. Bolu’yu marka bir şehir haline getirmek için hep birlikte el ele çalışacağız. Bolu’nun sorunlarını hep birlikte tartışarak ortak çözüm yolu bulmaya çalışacağız. Ben böyle güzel bir şehirde ilk valiliğimi yapmanın çok büyük bir onur olduğunu biliyorum. Bundan sonra gece gündüz çalışacağız. Halkımızın arasında olarak görevimizi ifa edeceğiz. Burada görev yapacağımız süre önemli değil, ne kadar süre verilirse o kadar süre içerisinde bu görevi layığıyla yerine getirmek için gayret sarf edeceğiz. İnşallah buradan ayrılırken de herkesin gönlünde hoş bir seda bırakacağız. Tüm Bolu halkına hürmetlerimi sunuyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bolu’nun Yeni Valisi Görevine Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN