Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Highway’den Dev Yatırım

Giriş Tarihi: 27.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:13
Highway’den Dev Yatırım
Avrupa’nın en büyük otoyol tesisi Highway Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi 4. yılını geride bırakırken, Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, “Bölgenin en büyük otel projesine imza atacağız. Otelde bin yatak, 20 farklı kongre salonu, 20 termal havuz ve yine termal loca sistemleri planlıyoruz” dedi.
Bolu Dağı’nda bulunan Avrupa’nın en büyük otoyol tesisi Highway Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi 4 yılı geride bırakırken, yeni projelerin hayata geçirilmesi planlanıyor. Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, “AVM projesini oluştururken, hayal ettiğimiz bir termal kongre oteli projemiz vardı. Burada bin yatak ve 20 farklı kongre salonu planlıyoruz. Otelde 20 farklı termal havuz ve yine termal loca sistemleri olacak. İş ile keyfi buluşturmayı hedefliyoruz. 2014 yılında projemiz yönetim kurulumuzda onaylandı. Daha öncesinde termal su tahsislerimizi zaten almıştık. Projelerimiz çizildi ve ilgili mercilere teslim edildi. Onaylandığı anda ilk kazmayı vuracağız ve akabinde bir yıl içerisinde hizmete sokacağız” şeklinde konuştu.
Adnan Daylan, Bolu Dağı A.Ş.’nin bölge halkına ciddi katkı sağladığını ifade ederek, “Sürecin gözüken yüzü dört yıl olsa da aslında biz 2008’den beri aktif olarak projemizi yaşatmak üzerine çalışıyoruz. İlk başladığımız günlerde kurduğumuz hayallerin önemli bir kısmının gerçekleşmiş olması gurur verici. Bolu Dağı A.Ş. henüz yeni sayılabilecek bir şirket olmasına rağmen gerçekleştirdiği projeler ile bölgemize ciddi katkılar sağladı. 2 bin kişinin çalıştığı bir projeden ortalama 8 bin kişinin geçimini sağladığını düşünürseniz etkinin büyüklüğünü hissedebilirsiniz” diye konuştu.
Bolu’da yapımı devam eden AVM’nin kendilerine yarar sağlayacağını ifade eden Daylan, “Türkiye’de şu anda 360 tane AVM var. Yapımı devam edenlerle beraber 2016’da bu sayının 420’ye ulaşacağı öngörülüyor. Ankara’da, İstanbul’da aynı cadde üzerinde üç beş AVM olabiliyor ve hepsinin ayrı bir kitlesi var. Bolu’ya açılacak olan yeni projenin bize yarar sağlayacağını düşünüyorum. Bölgede ki alışveriş kültürü ne kadar gelişirse alışveriş merkezlerinin ömrü o kadar uzar. Rekabet doğru stratejiler ile yürüyenleri güçlendirir. Bu konuda kendimize de lokasyonumuza da güvenimiz tam” ifadelerini kullandı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Highway’den Dev Yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN