Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklar Yaralı Şahin’e Yaşam Kaynağı Oldu

Giriş Tarihi: 14.4.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 11:25
Çocuklar Yaralı Şahin’e Yaşam Kaynağı Oldu
şehir merkezindeki bir arabanın altında korkudan sinmiş ve hareketsiz halde duran yaralı Şahin’i gören çocuklar, büyük bir olgunluk örneği sergileyerek gördükleri manzara karşısında kayıtsız kalmadı.
Çocuklar yaralı Şahin’i bulunduğu yerden zarar vermeden çıkartarak hazırladıkları taşıma kafesiyle birlikte Bolu Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerine teslim etti. Abant Orman İşletme Şefi Arif Tosun tarafından teslim alınan ve kanadının kırık olduğu görülen yaralı Şahin, burada yapılan ilk müdahalenin ardından hızlı bir şekilde Doğa Koruma ve Milli Parklar Bolu Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Ekipler tarafından kontrol edilen ve tedavisi yapılan Şahin’in, iyileşmesinin ardından doğal yaşam alanına geri bırakılacağı bildirildi.
Gördüğü manzara karşısında oldukça etkilenen Abant Orman İşletme Şefi Arif Tosun, çocukların gösterdiği bu olgun davranıştan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek bu durumu, özellikle son yıllarda orman ve doğa sevgisi farkındalığı için düzenlenen Kamu Spotları, Tiyatro Gösterileri ve çeşitli etkinliklerin çocuklar üzerinde olumlu etkiler bıraktığının bir göstergesi olarak yorumladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar Yaralı Şahin’e Yaşam Kaynağı Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN