’da Kitap Okuma Etkinliği Düzenlendi

Giriş Tarihi: 2.4.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Burdur’da Kitap Okuma Etkinliği Düzenlendi
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 51.Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı’nda okuma etkinliği yapıldı
Etkinliğine Burdur Valisi Hasan Kürklü, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sayit Koca, eşi Özgül Koca, Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, 75. Yıl Cumhuriyet Anaokulu öğrencileri ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik başlamadan önce İl Halk Kütüphanesi tarafından vatandaşlara çeşitli kitaplar dağıtıldı.
Vali Kürklü yaptığı açıklamada, okumayı sevmeyen bir toplum olduğumuzu belirterek, "Bu tür kampanyalarla bir nebze okuma alışkanlığını kazandırmak amacındayız. Bir kişiye bile okuma alışkanlığını kazandırırsak kardır diye düşünüyoruz. Bütün vatandaşlarımızı okumaya davet ediyoruz. Cemil Meriç ’Okumak zekayı kibarlaştırır’ diyor. Dolayısıyla beyni en iyi çalıştıran aktivitelerden birisi de kitap okumaktır. Kitap okumak uzun vadede bir çok faydası var. Okumayı mümkün olduğunca alışkanlık haline getirmemiz lazım. Özellikle velilerden ricamız, çocuklara bu noktada örnek olmaları gerekiyor. Akşamları televizyonu bir saat kapatıp çocukları ile beraber kitap okumalarını istiyoruz. Bazı alışkanlıklar çocuklukta yerleşiyor. Belli bir yaştan sonra alışkanlıkları elde etmek çok zor oluyor. Onun için velilerden en büyük arzumuz budur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burdur’da Kitap Okuma Etkinliği Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN