Rektörlük Seçimleri Tamamlandı

Giriş Tarihi: 20.4.2015 23:48 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 00:33
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlük Seçimleri, MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda düzenlendi. Rektörlük seçimlerinde oy kullanması gereken 304 akademisyenden 295’i oy kullandı. Oy kullanımının ardından sandık açılarak, zarflardan çıkan isimler Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Gökçe tarafından okundu.
Rektörlük seçimlerinde en çok oyu, mevcut Rektör Prof. Dr. Mustafa Saatcı, Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Prof. Dr. Erdal Kendüzler aldı. Seçimde 10 oy geçersiz sayılırken, Rektör Prof. Dr. Mustafa Saatcı 144 oy, Prof. Dr. Adem Korkmaz 101 oy, Prof. Dr. Erdal Kendüzler 34 oy, Prof Dr. Halil İbrahim Gökçe 1 oy, Prof. Dr. Ali Nesim 1 oy, Prof. Dr. Mehmet Zeki Yıldırım 1 oy ve Prof. Dr. Mahiye Özçelik Metin 1 oy aldı.
Rahat bir ortamda geçen seçimlerde oyların açıklanmasından sonra Rektör Adayı Prof. Dr. Adem Korkmaz, kendisinden 43 oy fazla alan mevcut Rektör Prof. Dr. Mustafa Saatcı’yı tebrik etti. Seçimde sandıktan çıkan oylar ise defalarca okundu. İlk önce karışık zarflardan çıkan tüm adayların isimleri okunurken, daha sonra kesin sonuca ulaşmak adına adayların zarfları tekrar sayılarak, kontrol edildi. Sandıktan çıkan sonucun ardından gözler Ankara’ya çevrildi. MAKÜ’nün rektörü YÖK ve Cumhurbaşkanı’nın kararı ile belirlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektörlük Seçimleri Tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN