Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ziraat Odası, Dolu Zararı İle İlgili Toplantı Yaptı

Giriş Tarihi: 1.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Burdur Ziraat Odası, Dolu Zararı İle İlgili Toplantı Yaptı
Ziraat Odası Yönetim Kurulu toplantısında konuşan Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, dolu zararı sebebiyle çiftçinin yaralarının bir an önce sarılması gerektiğini söyledi.
Çine ve İnsuyu Havzası ile il genelinde meydana gelen sel ve şiddetli dolu yağışının üreticinin boynunu büktüğünü anlatan Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, 2015 yılının çiftçi için kötü olmaya devam ettiğini belirtti. Geçtiğimiz hafta Kağılcık, Askeriye ve Çerçin köylerinde şiddetli dolu yağışı olduğunu ifade eden Demir, "Sebzelere ekili alanlara, hasadı gelen hububatlara, ağaçlara, toplanmakta olan kirazlara çok büyük zararlar verdi. Çiftçimiz mağdur ve perişan durumdadır. Çiftçimizin yaraları acilen sarılmalıdır. Burdur Ziraat Odası yönetimi olarak biz çiftçilerimize geçmiş olsun diyoruz" dedi.
Devletin çiftçiye yardımcı olması gerektiğini vurgulayan Demir, çiftçinin borcu olduğunu söyledi. Demir, "Gerek devlet, gerekse sivil toplum örgütü olarak çiftçimize yardımcı olmalıyız. Bu yıl piyasa şartları çok kötü olacaktır. Tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan Burdur’da esnafımızın işi de zor olacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burdur Ziraat Odası, Dolu Zararı İle İlgili Toplantı Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN