Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilere Karda Yiyecek Bulamayan Hayvanları Besleme Çağrısı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:55
Öğrencilere Karda Yiyecek Bulamayan Hayvanları Besleme Çağrısı
’nın İnegöl ilçesinde, karda yaban hayvanlarının aç kalmaması için düzenlediği kampanyalarla adından söz ettiren Bekir Hamlakay, konferans verdiği öğrencilerden çevreye ve hayvanlara sahip çıkmalarını istedi.
Prof. Dr.Selçuk Yahşi Orta Okulu öğrencilerine konferans veren Bekir Hamlakay, yaptıkları faaliyetlerden ve çevrenin öneminden bahsetti. Kış aylarında topladığı ekmek, sakatat gibi gıda maddelerini karla kaplı alanlardaki yaban hayvanlarına nasıl ulaştırdığını slayt eşliğinde öğrencilere anlatan Hamlakay, yardımlaşma ve paylaşmanın önemine dikkat çekti. Hamlakay, küçük öğrencilerden de destek istedi. Bu işin bir gönül işi olduğunu, maddi bir menfaatinin olmadığını ifade eden çevre dostu, yaptığı işten duyduğu memnuniyetin kelimelerle anlatılamayacağını söyledi.
Hamlakay, “Bizim düzenlediğimiz ’Artık ekmeklerinizi getirin, hayvanları doyuralım’ kampanyasına az da olsa destek verenler var. Bizler ilk kar yağdığı andan itibaren gece gündüz cadde ve sokaklardaki çöplerden topladığımız yiyecekleri biriktirip yaban hayvanlarına götürüyoruz. İnsan her yerde ekmek, yiyecek bir şey bulabilir, ama ormandaki hayvanların böyle bir şansı yok. Geçtiğimiz günlerde ilçemizin güney kısmında bulunan yedi bölgeden beşine yem ulaştırdık. Topladığımız ekmek ve diğer yiyecekleri Orman İşletme Müdürlüğümüzün tahsis ettiği araçla Gündüzlü, Hilmiye, Oylat, Mesruriye, Bahçekaya, Tahtaköprü ve Domaniç yolu Arapoturağı ve Kocayayla’da hayvanların ulaşabilecekleri yerlere bıraktık. Bu kış 32 çuval ekmek, 400 kilogram sakatat, iki çuval buğday toplayarak ormanlık alanlara bıraktık. Kış sonuna kadar bu kampanyamıza devam edeceğiz. Bu hususta bizlere destek verin, hayvanları doyuralım. Bilhassa öğrenci yavrularımız başta olmak üzere herkesi desteğe bekliyoruz” diye konuştu.
Hamlakay ve Aladağ, topladıkları yiyecekleri yaban hayvanlarına ulaştırabilmeleri için kendilerine araç tahsis eden İnegöl Orman İşletmesi Müdürlüğüne teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilere Karda Yiyecek Bulamayan Hayvanları Besleme Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN