Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Anne-baba Beni Spora Gönder’ Projesi Başlıyor

Giriş Tarihi: 20.2.2015 17:18
‘Anne-baba Beni Spora Gönder’ Projesi Başlıyor
Türkiye’de ilk kez geçen yıl Valiliği öncülüğünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Anne-Baba Beni Spora Gönder’ projesi bu yıl 28 Şubat tarihinde yeniden başlıyor.
Bursa Valisi Münir Karaloğlu’nun, okulların spor salonları ile kamu kurum ve kuruluşlara ait tüm tesislerin 7 gün 24 saat kullanılması talimatı üzerine ilk kez Bursa’da başlatılan ‘Anne-Baba Beni Spora Gönder’ projesi yeniden başlıyor. Bursa Valiliği öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan proje Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle 28 Şubat tarihinde başlayacak.
7-14 YAŞ ARASINDAKİ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZ SPOR YAPACAK
Sporu yaygınlaştırmak, anne ve babaların çocuklarını spora teşvik etmesini sağlayarak onların gelişimlerine katkıda bulunmak maksadıyla başlatılan proje 7-14 yaş aralığındaki çocukları kapsıyor. Ücretsiz eğitimin verileceği proje 7 Haziran tarihine kadar devam edecek. Geçen yıl onbinlerce çocuğu sporla buluşturan ve yoğun ilgi gören proje kapsamında, tenis, güreş, basketbol, judo, karate, masa tenisi, voleybol, taekwando, futsal, halter, satranç, atletizm, jimnastik, eskrim, bocce, boks, hentbol, wushu, badminton ve okçuluk gibi 20 branşta cumartesi ve pazar günleri eğitim verilecek. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı 11 tesis, 13 okul spor salonu ile diğer kamu kurum ve kuruluşlara ait 10 spor tesisi olmak üzere toplam 34 salon ve tesiste yürütülecek proje kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı toplam 64 antrenör görev yapacak.
“ANNE VE BABALAR ÇOCUKLARINI SPORA TEŞVİK ETMELİ”
Geçen yıl onbinlerce çocuğun katılımıyla başlatılan projenin yoğun ilgi görmesinden memnun kaldıklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, “Bu yıl daha da başarılı olabilmek için projeyi geliştirdik. Velilerimiz çocuklarını en yakın tesise götürerek çok rahat bir şekilde kayıt yaptırabilir. Boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmek isteyen çocuklarımıza, hemen hemen her semtte bulunan okul spor salonları ve tesislerimizin kapılarını açtık. Bütün anne ve babaların, çocuklarını spora teşvik etmesini bekliyoruz” dedi.
Seçilen spor branşı doğrultusunda listede ikamet adresine en yakın spor tesisine çocuğunuzla birlikte giderek, eğitimin başlamasından yarım saat önce kayıt yaptıralabileceği belirtilirken, kayıt için nüfus cüzdanının yanınızda olması yeterli olduğu bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Anne-baba Beni Spora Gönder’ Projesi Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN