Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çek Ve Polonyalı Öğrenciler Barınağa Hayran Kaldı

Giriş Tarihi: 23.2.2015 16:28
Çek Ve Polonyalı Öğrenciler Barınağa Hayran Kaldı
Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, Türk, Çek ve Polonyalı veterinerlik fakültesi öğrencilerini ağırladı. Barınağı gezen ve yetkililerden uygulamalı veterinerlik eğitimi alan öğrenciler,
Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nin Avrupa’daki en modern hayvan barınağı olduğunu ifade etti.
Uludağ Üniversitesi Uluslararası Veteriner Öğrencileri Topluluğu (İVSA) tarafından hazırlanan ‘Uluslararası Öğrenci Değişim Günleri’ projesi kapsamında Türk, Çek ve Polonyalı öğrenciler, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ni ziyaret etti. 9 Çek, 4 Polonyalı ve 16 Türk olmak üzere barınağa gelen toplam 30 veterinerlik bölümü öğrencisi yetkililerinden ‘Uygulamalı Veteriner Hekimlik ve Tedavi Yöntemleri’ konusunda bilgi aldı. Barınağı gezen ve ameliyathaneye girerek kısırlaştırma operasyonunda yer alan geleceğin veteriner adaylarına yetkililer tedavi hakkında ayrıntılı bilgi verdi.
Polonyalı veteriner fakültesi öğrencilerinden Aqnieszka Kopania, Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nin en dikkat çekici yönünün modern yapısı ve güzelliği olduğunu ifade ederek, “Polonya’daki barınaklar bu kadar büyük değil. Buradaki hayvanlar gerçekten çok iyi şartlarda bakılıyor. Barınakta en çok dikkatimi çeken detaylardan bir tanesi de hayvanların Polonya’daki hayvanlara göre çok daha mutlu olmaları oldu” dedi.
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Feride Yılmaz da, “Hem Türk hem de yabancı öğrenciler adına böyle güzel bir tesisi ’ya kazandıran Osmangazi Belediyesi’ne ve sahipsiz hayvanların daha iyi şartlarda yaşaması için Türkiye’ye örnek hizmetlerde bulunan Başkan Mustafa Dündar’a teşekkür ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çek Ve Polonyalı Öğrenciler Barınağa Hayran Kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN