Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönüllü Teşekküller Platformu’ndan Çözüm Süreci Açıklaması

Giriş Tarihi: 6.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:32
Gönüllü Teşekküller Platformu’ndan Çözüm Süreci Açıklaması
Çözüm sürecini değerlendiren Gönüllü Teşekküller Platformu Sözcüsü Numan Şeker, "Yaklaşık 35 yıldır devam eden bu dövüşün kazananı kesinlikle olmamış, on binlerce vatan evladı kaybedilmiştir" dedi.
Bursa Gönüllü Teşekküller Platformu Sözcüsü Numan Şeker, çözüm süreciyle alakalı yaptığı açıklamada, "Çözüm sürecinde yaşanan son gelişmeler umutlarımızın yeniden yeşermesine vesile olmuştur. Yaşadığımız coğrafyada yüzyıllarca kardeş olarak yaşayan topluluklar, bölgeyi kendi çıkarları doğrultusunda şekillendirme arzusu ve kendi menfaatlerini çoğaltma emelleri sonunda, bölge halklarının imkansızlıklarını fırsat bilerek, bir çok senaryoyu sahneye koymuş, çok zaman kendisiyle bilerek ve ya bilmeyerek iş birliği yapan taraftarlar bulmuş, toplumumuz ağır bir blanço ödemek zorunda kalmıştır. Yaklaşık 35 yıldır devam eden bu dövüşün kazananı kesinlikle olmamış, on binlerce vatan evladı kaybedilmiştir" diye konuştu.
"Barış ve kardeşlik süreçleri veya çözüm süreci ülkemiz için bir umut olmuş, silahların bırakılması çağrısı toplumda heyecan uyandırmıştır" diyen Şeker, "Bu süreci doğru yönetmeli, bölge halkının haklı taleplerine kulak verilmeli, başta anayasa değişikliği olmak üzere diğer değişimler acilen yapılmalıdır. Silah bırakıp dağdan inenlerin topluma kazandırılmasının tüm altyapı çalışmaları en kısa zamanda başlatılmalıdır. Yüzyıllar boyu bir arada yaşamanın en güzel örneğini dünyaya gösteren bölge halkları, aynı zamanda yüksek bir medeniyetin de temsilcileridir. Onları birbirinden ayırarak, kendi çıkarlarına alet etmek isteyenlerin oyununa gelmemeli, bu yanlışa bir daha düşmemelidirler" diyerek sağduyu çağrısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllü Teşekküller Platformu’ndan Çözüm Süreci Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN