Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSE’den Kalitesiz Ucuz Ürün Satanlara Tepki

Giriş Tarihi: 6.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:32
TSE’den Kalitesiz Ucuz Ürün Satanlara Tepki
TSE İl Koordinatörü Mustafa Karaman, "Maliyeti düşürmek için kalitesiz üretim yapıp rakip firmaları ve tüketicileri mağdur edenlerin önüne geçeceğiz. Standartlara uygun üretim yapan firmaları ise koruyacağız" dedi.
Türk Standartları Enstitüsü Bursa Bölge Müdürlüğü, standartlara uygun üretimi yaygınlaştırmak maksadıyla çeşitli sektörlerle bir araya geliyor. İlk toplantı çelik kapı üreticileri ile yapıldı. Çok düşük fiyatla tüketiciyi yanıltmaya yönelik çalışan şirketlerin önüne geçileceğine söyleyen TSE Bursa İl Koordinatörü Mustafa Karaman, "Kalitesiz çelik kapıları çok uygun fiyatlara satıyorlar. Bu tarz ürünlere çelik kapı demek mümkün değil, ahşaptan bile daha kalitesiz. Tüketiciyi yanıltıyorlar. Biz standartlara uygun üretim yapanı koruyacağız. TSE olarak söylüyoruz; çağırın gelelim, ne lazımsa yapalım" dedi.
Tüketicilerin artık kaliteli ürün istediğine işaret eden Karaman, "Tüketici beklentileri değişiyor. Tüketici artık daha kaliteli, daha güvenilir ürünler bekliyor. Sektörün talebini ciddiye alıyoruz. Bütün üretimi belli bir standarta çekmeye çalışıyoruz. TSE belgenizin olması size daha büyük projelerde itibar kazandırır. Bu çalışmalar için her desteği sağlayacağız, gerekli bilgilendirmeyi yapacağız. Buna rağmen kalitesiz üretimde ısrar eden olursa gerekli hukuki prosedürler uygulanacaktır" açıklamalarında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSE’den Kalitesiz Ucuz Ürün Satanlara Tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN