Nilüfer’de Fidanlar Toprakla Buluştu

Giriş Tarihi: 7.3.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:32
Nilüfer’de Fidanlar Toprakla Buluştu
Nilüfer Belediyesi’nin ’Sen de geleceğe bir fidan dik’ sloganıyla yürüttüğü ağaçlandırma kampanyasında Üçevler Mahallesi ve Misi Kamp Karavan Alanı’nda fidanlar toprakla buluştu.
Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için Nilüfer Belediyesi’nin başlattığı ’Sen de geleceğe bir fidan dik’ kampanyasında fidanlar toprakla buluşuyor. Mart ayının gelmesiyle fidan dikim çalışmalarını başlatan Nilüfer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilk fidan dikme kampanyasını Üçevler Mahallesi Akıncı Sokak’ta Erkunt Holding işbirliğiyle gerçekleştirdi. Erkunt Holding eski Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı merhum Recep Bekler adına yaklaşık 6 bin metrekarelik alana iki yüz fidan dikildi. Fidan dikim törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Erkunt Holdin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kurtcebe Alptemoçin, Yönetim Kurulu eski Başkan Yardımcısı Recep Bekler’in eşi Emine Bekler ve ailesi, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, Başkan Danışmanı Dr. Sibel Özer ve çok sayıda Erkunt Holding çalışanı ailesiyle birlikte katıldı.
200 fidanın toprakla buluştuğu fidan dikim töreninde Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, merhum Recep Bekler’in adının verildiği alanda gelecek nesillerin sağlıklı bir şekilde büyüyeceğini kaydetti. Bozbey, "Her ağaç bizim nefes almamızı sağlayacak. Fidan dikenleri takdir etmek gerekiyor. İnanıyorum ki buradaki çocuklar bir müddet sonra buraya gelip oynayacak ve Recep Bekler abimizin adı burada yüzyıllarca yaşamış olacak" şeklinde konuştu.
Erkunt Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kurtcebe Alptemoçin de Nilüfer Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.
Nilüfer Belediyesi’nin ’Sen de geleceğe bir fidan dik’ kampanyası kapsamında Kamp ve Karavan Derneği de kuruluşunun 30’uncu yılında Nilüfer Misi Kamp Karavan Alanı’na fidan dikti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilüfer’de Fidanlar Toprakla Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN