Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orhangazi’ye Hanımlar Lokali

Giriş Tarihi: 10.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Orhangazi’ye Hanımlar Lokali
Orhangazi Belediye Meclisi’nin mart ayı ikinci oturumu yapıldı.
Toplantıda mart ayı birinci birleşiminde görüşülüp komisyonlara havale edilen konular karara bağlandı. Meclis, 9 komisyon raporunu görüştü. Birinci birleşimde komisyona havale edilen 3 konu ise komisyon çalışmalarını tamamlayamadığı için Nisan ayı oturumuna ertelendi.
Şehir merkezindeki eski Jandarma binasının bulunduğu yere yapılması planlanan Hanımlar Lokali’ne şerh koyan DP’li Senay Babaoğlu, yolun daralması sebebiyle ret verdiğini açıkladı. DP’li Nurettin Çetin de, Orhangazi’de altyapıdan sonraki en büyük sıkıntının otopark olduğunu ifade ederek, “Yıllardır Jandarma binasının kalkmasını bekledik. Öyle görünüyor ki boşuna beklemişiz. Çünkü mevcut yapının devamı isteniyor. Geçtiğimiz yıl bu arsa kamulaştırılıp altı otopark, üstünü yeşil alan olarak planlanmıştı. Meclis olarak yeşil alanları arttırıp, yolları genişletmeliyiz. Kadınlar için buranın uygun olmadığını düşünüyorum” dedi.
Hanımlar Lokali için yeni Kaymakamlık lojmanı ve MYO’nun bulunduğu yere yapılacak kültür merkezini teklif eden Çetin, “Hanımlar Lokali’ne evet ama yerine hayır diyoruz” dedi.
İlhan Kılıç ise, bölgenin yıllardır Jandarma binası olarak kullanıldığını hatırlatarak, “Burada yine yeşilin bol olduğu bir alan planlanıyor. Yarın farklı bir ihtiyaç ya da talep olursa mevcut yapı yıkılmadan yapılacağı için yeniden değerlendirilebilir” diye konuştu.
Oylamada Demokrat Parti grubu Hanımlar Lokali plan tadilatına ret verdi. Teklif oy çokluğu ile kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orhangazi’ye Hanımlar Lokali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN