Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlçe Çöplükleri Islah Ediliyor

Giriş Tarihi: 19.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 12:00
İlçe Çöplükleri Islah Ediliyor
’nın daha sağlıklı bir il olması için çevre yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki vahşi çöp depolama alanlarını ıslah ediyor.
Büyükşehir Belediyesi sınırlarına katılan ilçelerde ve beldelerde uzun yıllardır vahşi çöp depolama alanı olarak kullanılan 29 çöplük bulunuyor. Bu alanların ıslah edilmesi için düğmeye basıldı. Çevre sağlığının korunması, atıkların çevreye verdiği zararların ortadan kaldırılması maksadıyla başlatılan çalışmalar çerçevesinde düzensiz çöp depolama alanlarının yeniden doğaya kazandırılması hedefleniyor.
Bu kapsamda; Gemlik Karacaali Mahallesi, Orhangazi Yeniköy ve Çakırlı mahalleleri, İznik Boyalıca ve Elbeyli mahallelerinde ortalama 35 bin metrekarelik alanda bulunan yaklaşık 80 bin metreküp katı atık tesviye ediliyor. Ardından çöplükler toprakla kapatılıp üzerine gaz bacaları yerleştiriliyor. Ayrıca girişlerin engellenmesi için sahalar tel çitle çevrilirken, drenaj kanalları ile bu bölgeler daha sağlıklı hale getiriliyor. Toplam 29 düzensiz çöp depolama sahasındaki ıslah çalışmalarının 2015 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlçe Çöplükleri Islah Ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN