Uzmanlar Osmangazi’de Buluştu

Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Uzmanlar Osmangazi’de Buluştu
Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde görev yapan iş güvenliği uzmanları, Osmangazi Belediyesi Yönetim Temsilciliği tarafından düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
Düzenlenen toplantıda, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili hem kamuda hem de özel sektördeki çalışanların sağlık ve güvenlikleri için belediyelerin ne gibi çalışmalar yapabileceği tartışıldı. Çalışanların can güvenliğini ve sağlığını korumak maksadıyla çıkarılan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile birlikte kamu kurumlarına, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili çalışmalar yapma, iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı ile çalışma mecburiyeti getirildi. İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları hakkında çeşitli yönetmelikler çıkarılırken, uygulanması gereken birçok yükümlülük de güvence altına alındı.
Çalışanların eğitimi, sağlık kontrolleri, risk analizleri acil durum planları gibi çalışmalarını, 2012 yılında TS OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini alarak uluslararası anlamda tescil ettiren Osmangazi Belediyesi, ’daki belediyelerde görev yapan iş güvenliği uzmanlarını bir araya getirerek, kanundaki uygulamalar konusunda fikir alışverişinde bulunulmasını sağladı.
Toplantıya katılan büyükşehir ve ilçe belediyelerinde görev yapan iş güvenliği uzmanları, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili hem kamuda hem de özel sektördeki çalışanların sağlık ve güvenlikleri için belediyelerin ne gibi çalışmalar yapabileceği hususunu görüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzmanlar Osmangazi’de Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN