Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşil Yıldırım’a Adım Adım

Giriş Tarihi: 26.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Yeşil Yıldırım’a Adım Adım
’nın merkez Yıldırım ilçesinde Orman Haftası dolayısıyla fidan dikildi.
İdeal şehir Yıldırım hedefini gerçekleştirmek adına sosyal projelere hız veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla dezavantajlı gruplar ve anaokulu öğrencileri ile birlikte fidan dikti. Yeşil Yıldırım’ı oluşturma adına gerçekleştirdikleri fidan dikiminin ilçenin geleceği adına oldukça önemli olduğunu söyleyen Edebali, “Ormanlar sağlıklı bir çevre adına olmazsa olmazlardandır. Bizlere düşen bu serveti korumak ve gelecek nesillere aktarmaktır” diye konuştu.
Hizmetlerinde yeşil çevre anlayışına ayrı bir önem verdiklerini ifade eden Başkan Edebali, “2014 yılında yaklaşık 4 bin fidan ve 200 bin çiçek ekimi gerçekleştirdik. Toplamı 7 bin 500 metrekare olan yeşil alanı Yıldırım’a kazandırdık” şeklinde konuştu.
Yıldırım Belediyesi olarak ayrıca ‘Yeni Bir Yuva, Yeni Bir Yaşam, Yeni Bir Fidan’ kampanyasını da başlattıklarını kaydeden Başkan Edebali, “Yeni ev alanlara ve iş yeri açanlara fidan dikme şartı koyuyoruz. Bu vesile ile toplumda yeşil çevre bilincini oluşturacağız” şeklinde görüşlerini belirtti. Yaz aylarının yaklaşması ile Yıldırım’a yeni yeşil alanlar kazandırmaya devam edecekleri bilgisini veren Başkan Edebali, “Yıldırım’ın nefes alması için yeşil alanları arttırma hedefiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşil Yıldırım’a Adım Adım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN