Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çanakkale’den Medine’ye Anadolu Gülleri

Giriş Tarihi: 27.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:03
Çanakkale’den Medine’ye Anadolu Gülleri
’da, Özel Nilüfer Safvet Koleji’nin düzenlediği ’’Çanakkale’den Medine’ye Anadolu Gülleri” programı ilgi gördü.
Fem dershanesi konferans salonunda düzenlenen programa çok sayıda davetli katıldı. Nilüfer Safvet Koleji öğrencilerinden 170 öğrencinin hazırlayıp sunduğu programda sergilenen tiyatro, şiir, Çanakkale türküleri ve Çanakkale ruhunu anlatan oyunlar takdir topladı.
Özel Nilüfer Safvet Koleji Müdürü İsmail Göbül, ’’Nilüfer Eğitim Kurumları bünyesinde 1995 yılında 47 öğrencisi ile açılan Safvet Koleji ilk mezunlarını 2001 yılında verdi. Bu yıla kadar binlerce öğrenciyi mezun ettik. Mezun olan öğrencilerimiz İnegöl, Bursa veya Türkiye’nin farklı illerinde üniversite okumakta veya resmi ve özel sektörde faaliyet gösteren firmalarda çalışmaktadır. Nilüfer Safvet Koleji olarak öğrencilerimizin başarısında, geleceğinde ve kültürel seviyesinde etkili olacağını düşündüğümüz birçok faaliyet düzenledik. Çanakkale Savaşlarında yaşanılan atmosferi gençlerimize hatırlatmak ve tattırmak, şehitleri minnet ve şükranla yad etmek istedik. Destan yazmış Mehmetçiğin Çanakkale Savaşlarında göstermiş oldukları kahramanlığı kavrayabilmek için bu geceyi organize ettik. Bu akşam öğrencilerimizin sizler için hazırladığı şiirler, ilahiler ve tiyatroyu izleyerek farklı bir atmosfere gideceğiz. Bu nedenle etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan değerli velilerimize ve emeği geçen bütün öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşma ve gösterilerin sonunda ana sınıfı öğrencileri dahil olmak üzere dönem içerisinde manevi değerler eğitimi alarak hedeflerine ulaşan öğrencilere yönetim üyeleri tarafından ödül ve hediyeler verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale’den Medine’ye Anadolu Gülleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN