Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektrik Kesintisi ’da Da Hayatı Olumsuz Etkiledi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 14:24
Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi sonrası ’da da 10.36’dan itibaren hayat durma noktasına geldi. Metro ve tramvay seferleri iptal olunca devreye ek otobüs seferleri konuldu. Çarşıda, pazarda alışverişler mum ışığı altında yapıldı.
Alınan bilgiye göre, kesinti sonrası raylarda kalan vatandaşlar tahliye edilerek, Emek-Uludağ Üniversitesi ve Arabayatağı yönünden şehir merkezine ek otobüsler konuldu.
Şehir merkezindeki nostaljik tramvay da kesinti sebebiyle seferlerine ara verdi. Şehir merkezinde jenaratörü olmayan esnaflar mum ve ışıldak yakarak çalışmalarını sürdürdüler.
Hastane ve alışveriş merkezlerinde ise jenaratörler devreye girdi. Baz istasyonlarının bazıları ise aküyle beslendiği için GSM ile iletişimde sıkıntılar yaşandığı kaydediliyor.
Güç kaynağı kullanan işyerleri ise akülerin bitmesiyle işleyemez hale geldi.
Bursa’da hastanelerin yoğun bakım servislerinde jenaratör sistemleri devreye girdiği için sıkıntı olmadığı öğrenildi.
Öte yandan şehir merkezinde de trafik sinyalizasyon sisteminde akım olmadığı için bazı noktalarda trafik sıkıntısı yaşandığı gözlenirken, polisler bu noktalarda devreye girerek trafik akımını sağlıyor.
Şehir merkezinde market ve bakkallarda ise mum satışları tavan yaptığı için tedarik konusunda sıkıntı yaşandığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrik Kesintisi Bursa’da Da Hayatı Olumsuz Etkiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN