İnegöl’de Karma Spor Sanatları Müsabakaları Sona Erdi

Giriş Tarihi: 31.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 11:48
İnegöl’de Karma Spor Sanatları Müsabakaları Sona Erdi
’nın İnegöl ilçesinde, Çanakkale şehitlerinin 100. yıl dolayısıyla düzenlenen “Karma Spor Sanatları 1. Etap” müsabakası tamamlandı.
Türkiye’de amatör olarak ilk kez İnegöl’de gerçekleşen müsabakalara 10 ilden yaklaşık 100 sporcu katıldı. 28-29 Mart’ta İnegöl Yunus Emre Spor Kompleksi’nde yapılan müsabakalarda Bursa’yı temsil eden 3 spor kulübünden birinci İnegöl Kocal Osmanlı Spor ve Eğitim Kulübü oldu. İller arası müsabakalarda birinci Bursa, ikinci Afyon olurken, üçüncülüğü ise Kocaeli ve Yalova paylaştı.
Müsabakayı İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, ilçe Spor Müdürü Yusuf Şevki Yücel ve MMA Türkiye Federasyon Başkanı Sinan Öztürk de takip etti. Yiğit, “İnegöl Belediyesi olarak rutin belediyecilik çalışmalarımızın yanı sıra şehrimize spor yatırımlarımız da devam ediyor. Sporu özellikle çeşitlendirmeye çalışıyoruz ve bu manada da salon sporlarına çok önem veriyoruz. 2009 yılında Belediyespor uygulamasıyla başlattığımız hamleyi hepimiz biliyoruz. İlçe sporuna canlılık getiren İnegöl Belediyespor, salon sporları başta olmak üzere birçok dalda sporcular yetiştiriyor. Bugün 9 branşta hizmet veren Belediyespor geçen bu kısa süre içerisinde yaklaşık bin 500 lisanslı sporcuya ulaştı” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnegöl’de Karma Spor Sanatları Müsabakaları Sona Erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN