Ardahan Ve Kardeş Şehirler Buluşuyor

Giriş Tarihi: 1.4.2015 22:08 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 03:18
Ardahan Ve Bursa Kardeş Şehirler Buluşuyor
’nın kardeş şehri Ardahan’ın yöneticileri, Bursalı yöneticilerle Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 3 Nisan 2015 Cuma günü yapılacak dev organizasyonda bir araya gelecek.
Bursa Ardahan Dernekleri Federasyonu (BUARDEF) tarafından yapılacak organizasyona, “Serhat Şehir’den Uluşehir’e Bursa Ardahan Kardeş Şehirler Buluşması” adı verildi. Gecede konuklara Ardahan’ın geleneksel kaz yemeği ikram edileceği ve her iki kentin üst düzey yöneticilerinin yanı sıra Bursa’daki Ardahanlıların geceye katılacağı bildirildi.
BUARDEF Genel Başkanı Zekai Aydın, düzenlediği basın toplantısında çok önemli bir organizasyona hazırlandıklarını söyledi. Genel Başkan Yardımcıları Kenan Doğruyol, Ufuk Demirkıran, Genel Sekreter Hilmi Şanlı ve bazı yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan Genel Başkan Zekai Aydın, Bursa’da yaşayan Ardahanlılar olarak iki kent arasında ekonomik ve kültürel iş birliğinin gelişmesi için yaptıkları çalışmaları anlattı. Aydın, “Şimdi de bu çalışmalarımızı, Serhat Şehir’den Uluşehir’e Bursa Ardahan Kardeş Şehirler Buluşması organizasyonuyla taçlandıracağız” dedi.
İKİ KENTİN YÖNETİCİLERİ ÖZEL GECEDE HAZIR BULUNACAKLAR
Zekai Aydın, düzenlenecek geceye Bursa ve Ardahan’ın üst düzey yöneticilerinin katılacağını da belirtti. Aydın geceye Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un yanı sıra BTSO Başkanı İbrahim Burkay, ATSO Başkanı Çetin Demirci, U.Ü Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, ARÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kokmaz ile Bursa’daki Ardahanlıların katılacağını söyledi.
Gecede Ardahan’da yapılmaya başlayan organik tarım uygulamaları hakkında bilgilendirme yapılacağı, Ardahan’ın tarım ve turizm potansiyelinin Bursalılara tanıtılacağı ve iki şehir arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkilerin arttırılması yönünde alt yapının hazırlanacağı da belirtildi.
TERÖRE LANET
Öte yandan BUARDEF Genel Sekreteri Hilmi Şanlı, önceki gün gerçekleşen terör saldırısını kınadıklarını söyledi. Şanlı, görevi başında şehir edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz için çok üzüntülü olduklarını vurgulayıp, “Ülkemizi karanlık günlere döndürmek isteyenler asla bu amaçlarına ulaşamayacaklardır. Halkımızı karanlık güçlerin tezgâhlarına karşı uyanık olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ardahan Ve Bursa Kardeş Şehirler Buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN