Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP Mudanya Belediyesi’nin Bir Yılını Değerlendirdi

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
MHP Mudanya Belediyesi’nin Bir Yılını Değerlendirdi
MHP Mudanya İlçe Başkanı Yüksel Kesen, Mudanya Belediyesi’nin bir yılını değerlendirdi.
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın seçim vaatlerini sıralayarak sözlerine başlayan Kesen, ”2014 yılı 31 Mart Pazartesi günü, henüz mazbatasını dahi almadan kapıları söktürerek göreve başlayan Mudanya’mızın CHP’li belediye başkanı, ‘Kapısı halka daima açık, şeffaf, halkın izleyebileceği ve denetleyebileceği belediyemiz olacak. Mecliste, sokakta Mudanya’da her yerde ilk söz hakkı yurttaşın olacak, belediye gelir ve giderleri sürekli ve düzenli olarak yurttaşın denetiminde olacak’ demişti. Diretmeyen veya dayatmayan bir belediye başkanı mı var? Birlikte yöneten bir belediye başkanı mı var? Bizce direten, sonuna kadar dayatan, birlikte değil, kendi bildiği ve burnunun dikine bir yönetim anlayışı sergileyen bir başkanla karşı karşıyayız” dedi.
Mudanya halkını sağlıklı bir çevrede yaşatacağını söyleyen Türkyılmaz’ın boşaltıp ücretsiz otopark yaptığı dolgu alanının içkicilerin mekanı olduğunu ileri süren İlçe Başkanı Yüksel Kesen, “Vatandaş bu bölgelerde yazın nasıl sağlıklı dolaşabilecek bilmiyoruz. Mudanya’da yaşayan esnaf ve sivil toplum kuruluşlarının yönetime katılmalarını sağlayacağınızı söylerken, bütün sivil toplum kuruluşlarını kiralarını dahi ödeyemeyecek duruma getirmeyi mi kastettiniz? Ayrıca esnaf ve sanatkârların yok edilmesi için elinden gelen her şeyi yaptınız. Göreve geldiğiniz günden beri herkesle kavga ederek, herkesi yok sayarak, adeta padişahlık yapmaktasınız. Acaba siz de birilerine mi özenmektesiniz? ‘Belediye gelir ve giderleri yurttaşın denetiminde olacak’ demiştiniz, bugüne kadar böylesine kaç denetime girdiniz? Engelliler, yaşlılar, kadınlar çocuklar bisikletliler, yayalar için insan odaklı ulaşım politikalarınız hakkında neler yaptınız. Görüldüğü kadarıyla hiçbir şey yapılmadı. CHP’li başkan sözünü tuttu, belediyenin kapılarını söktü, ancak gönlünü Mudanyalılara kapattı. Kimseyi dinlemeyen, bağıran, çağıran, ben öyle adamım, ben böyle adamım diyen biri oldu. Hep ben, ben, ben… Başka bir şey yok. ‘Mudanya’nın hakkını kimseye yedirmeyeceğim’ diyen başkan, mütareke haftası kutlamaları için 753 bin TL demişti, ancak gerçekte belediyenin kasasından çıkan paranın 890 bin 850 TL olduğunu görünce, belediye bütçesinin nerelere çarçur edildiği ilk resmi rakamlarda karşımıza çıkmış olmakta. Bir diğer konu da, her hafta televizyonlarda gezen Mudanya’mızın CHP’li başkanı acaba bu programlara bedava mı çıkmaktadır? CHP’nin sözde halkçı başkanı, Mudanya esnafına göreve geldiği günden beri kan kusturmaktadır. Yaptığı fahiş kira artışlarıyla esnafımızı zor duruma sokmuş, yeni belirlenen kiraları ödeyemeyen esnafın kapısına kilit vurmuştur. Seçim öncesi vaatlerinde eğitim vadisi yapacağını söylemişti, ancak seçimlerden sonra ‘eğitim bizim işimiz değildir’ diyerek daha önce halk eğitim müdürlüğünün ve öğretmen evinin boşaltılmasını istemiştir” dedi.
“YOLSUZLUĞUN ÜSTÜNÜ ÖRTMEYE ÇALIŞMIŞTIR”
"Seçimde vaat ettiği mega projelerin bazılarının ikinci döneme kalabileceğini beyan ederek, daha birinci yılını doldurmadan vatandaşımızdan bir sonraki dönem için vize istemeye başlamıştır" diyen Kesen, "Geçen dönemde AK Partli başkan ve yöneticilerinin zor durumda bıraktığı belediyenin bugünlerde yine benzer bir konuyla gündeme gelmesi bizleri tedirgin etmektedir. CHP’li başkan, yapmış olduğu basın toplantısında, rüşvet iddiası ile ilgili bizlere ve kamuoyunu doyurucu bir açıklama yapmamıştır. Üstelik soruşturma aşamasında olunan bir konu hakkında böyle bir şey yüzde 99,9 olmamıştır diye meseleyi hafife alarak üzerini örtmeye çalışmıştır. Göreve geldiğinde ’Belediyede işe gelmeden maaş alanlar var’ diyerek tensikata gitmişti, göreve başladığındaki personel sayısıyla şimdiki personel sayısını kamuoyuna açıklamasını beklemekteyiz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP Mudanya Belediyesi’nin Bir Yılını Değerlendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN