Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orhangazi Belediyesi’nin Faaliyet Raporu Onaylandı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 22:14
Orhangazi Belediyesi’nin Faaliyet Raporu Onaylandı
Orhangazi Belediye Meclisi nisan ayı toplantısını yaptı.
Encümen üyeleri, İmar Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu seçiminin yapıldığı toplantıda, 2014 yılı faaliyet raporu da onaylandı. Meclis, Muradiye Mahallesi’ne yapılması planlanan alt geçit ve bağlantı yollarını da görüştü. Belediye Başkanı Çağlayan, daha önce Kaymakamlık lojmanı önünden başlayıp karşıya geçmesi planlanan geçidin Karayolları tarafından uygun görülmediğini hatırlattı. Yeniden yapılan müracaatla aynı bölge halkı için uygun görülen plana göre geçidin başlangıç noktasının yürüyüş yolu başlangıcına denk geldiğini söyleyen Çağlayan, bununla ilgili tereddütlerinin olduğunu ifade etti. Meclis plan değişikliği talebinin İmar Komisyonuna havale edilmesini onayladı.
Gayrimenkul satışları görüşüldü. Meclis, Başkan Çağlayan’ın daha önce açıkladığı TOKİ konutları bölgesine yapılacak yeni konutların arsasını satma kararı aldı. Çağlayan, yeni konutların TOKİ ya da özel sektör tarafından yapılacağını ifade ederken, arsa karşılığında yapılacak teklife göre hareket edileceğini açıkladı.
Büyükşehir Belediyesi, tabii güzelliğini bozmadan tesis kurmak istediği Ilıca ile ilgili devir istemişti. Ilıca’nın Büyükşehir Belediyesi’ne devri de meclisten geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orhangazi Belediyesi’nin Faaliyet Raporu Onaylandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN