Nilüferde Bunimo Heyecanı

Giriş Tarihi: 4.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Nilüferde Bunimo Heyecanı
Nilüfer Eğitim Kurumları’nın düzenlediği Matematik Olimpiyatları’nda (BUNİMO) bu yıl 3 binin üzerinde öğrenci ter döktü.
Sınav, Özel Nilüfer İlkbahar Koleji, Özel Nilüfer Bademli Koleji, Özel Nilüfer R. Kahraman Liseleri, Özel Nilüfer Macide Kahraman Koleji, Özel Nilüfer Safvet Koleji, Özel Nilüfer İrem Koleji, Özel Hacı Kemal, Nilüfer Özel Liseleri ve Özel Nilüfer Yıldırım Koleji olmak üzere toplam 9 merkezde gerçekleştirildi. Ferdi sınava farklı okullardan 3 bini aşkın öğrenci katıldı.
Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Kıcıroğlu, “Bu yıl dokuzuncusunu düzenlediğimiz BUNİMO’ya ilgiden dolayı memnunuz. Maksadımız Mili Eğitimin genel maksatları doğrultusunda 4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin matematiğe olan ilgisini artırmak, öğrencilere özgüven aşılamak, kendi seviyelerini görmesini sağlamak, okullarını temsil etme duygusunu vermek ve verilen ödüllerle bunu pekiştirmek” şeklinde konuştu.
Nilüfer Eğitim Kurumları olarak her yıl düzenli olarak BUNİMO’yu gerçekleştirdiklerini ifade eden Kıcıroğlu, kurum olarak sahip oldukları sosyal sorumluluk şuurunun gereğini yerine getirdiklerini ifade etti.
Nilüfer Eğitim Kurumları olarak Bursa’da 30 yılı aşkın süredir köklü bir geçmişe sahip olduklarını ifade eden Kıcıroğlu, bundan sonra da bu tür sosyal sorumluluk projelerine devam edeceklerini kaydederek, eğitime yapılan yatırımın sağlıklı bir geleceğin oluşmasındaki en önemli unsur olduğunu vurguladı.
Nilüfer Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen 9. BUNİMO sınavı 40 soru ve 100 dakika süre ile normal, zor ve çok zor olmak üzere 3 bölümden oluştu. Sınav 2 seansta yapılırken, birinci seansa 4. ve 6. sınıflar katılırken ikinci seansta ise 5. ve 7. sınıflar yarıştı.
BUNİMO sınav sonuçları 9 Nisan Perşembe günü açıklanacak. Sınav sonucu, kayıtta başvuru sırasında belirtilen cep numarasına SMS olarak gönderilecek. Sınav sonuçları ayrıca aynı gün saat 14.00’den sonra www.nilufer.com adresinden öğrenilebilecek.
Sınavda başarılı olan öğrenciler, öğretmenler ve okullar olmak üzere üç kategoride ödüllendirilecek. Birinci öğrenciye IPad mini ve madalya, ikinci öğrenciye yarım altın ve madalya, üçüncü öğrenciye çeyrek altın ve madalya verilecek. Birinci öğretmene IPad mini, ikinci öğretmene yarım altın, üçüncü öğretmene çeyrek altın, dereceye giren okullara ise lazer yazıcı hediye edilecek. Ödül töreni 15 Nisan Çarşamba günü Nilüfer Eğitim Kurumları Bademli Kampusu’nda saat 18.00’da gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilüferde Bunimo Heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN