(Özel Haber) Kırsal Turizme 6 Bakanlıktan Destek

Giriş Tarihi: 6.4.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:36
(Özel Haber) Kırsal Turizme 6 Bakanlıktan Destek
Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, kırsal turizm ile ilgili dünyanın dikkatini çekecek projelerinin 6 bakanlıktan destek gördüğünü, AB Projeleri ve kalkınma ajanslarından da yararlanarak çok yakın zamanda sonuçlanacağını müjdeledi.
Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, turizmle ilgili kırsal turizm boyutunu önemsediklerini belirterek, “İnsanlar artık doğayla iç içe olmak istiyor. Tatile çıkmak isteyenler artık sahillere, Efes’e gidip gelmekten bıktı. Kırsal turizm, yerli ve yabancı turistlerin en çok istediği yerler. Doğa ile iç içe tatil yapmak istiyorlar. Doğa sporlarını yapıp, oksijen deposundan yararlanıp, şelalelerin serin sularına girip, kanyonlarda dolaşmak istiyorlar. Biz de bununla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz” dedi.
6 BAKANLIKTAN KIRSAL TURİZM PROJESİNE DESTEK
İnsanları tabiatla barışık yaşatmak istediklerinin altını çizen Tatlıoğlu, “Bu da insanların hoşuna gidiyor zaten. Bu insanın mayasında da var. Orhaneli biliyorsunuz bakir alanlarıyla ve doğa harikasıyla ön plana çıkmış bir yerleşim bölgesidir. Onun için kırsal turizmle ilgili bütün projeleri 6 tane bakanlığa dosya halinde sunduk. Bakanlıkların hepsinden de projeye destek geldi. Avrupa Birliği projeleri ve kalkınma ajanslarından da yararlanıp bütün siyaseti, Bursa protokolü, Ankara protokolü bir araya geleceğiz. Ciddi bir projemiz var. Bu proje ile ilgili de çok yakın zamanda sonuçları alacağız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Kırsal Turizme 6 Bakanlıktan Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN