spor Çalıştayı Başlıyor

Giriş Tarihi: 7.4.2015 13:08 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 15:01
sporlular Derneği, “Bursaspor Çalıştayı” yaparak Türkiye’de bir ilke imza atacak. Yapılacak olan çalıştaya Bursaspor tam destek verirken, oluşturulacak heyet Süper Lig’de sürdürülebilir başarının sosyolojik, sportif ve entelektüel temelleri Bursaspor örneği üzerinden tartışılacak.
Bursasporlular Derneği Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Bursaspor Çalıştayı’nı yapmaya hazırlanıyor. Yapılacak olan çalışmanın temellerini basın ile paylaşan dernek ve üyeler, kahvaltıda buluştu. Kültür Park’ta yapılan toplantıda konuşan Bursasporlular Derneği Başkanı Levent Batur, “Türkiye Süper Ligi’nin giderek artan rekabetçi yapısı buna hazır olmayan odaklar, sportif taraftarlar için bazı sorunları da beraberinde getirmektedir. İstanbul - Anadolu karşıtlığı, futbolda şiddet, passolig uygulaması, yönetici profili, taraftar ve kamuoyu gücü ve medyanın rolü gibi birçoğu toplumsal sonuçları daha baskın olan bu konuların bilimsel bir zeminde konuşulup tartışılması önem arz etmektedir. Bu tür çalışmaların yapılacağı yerler de sempozyum, kongre, çalıştay ve panel gibi entelektüel değeri yüksek olan bilimsel toplantılardır” dedi.
Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi öğretim görevlisi Prof. Dr. Tahir Baştaymaz da, “Biz burada toplumsal bir gerçeği bilimsel yolla inceleyeceğiz. Başarının sırlarını konuşacağız. Başarı sadece şampiyon olmak mıdır? Buna bakacağız” şeklinde konuştu.
Bursaspor Çalıştayı, 29-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Çalıştay hakkındaki çalışmalar ise, bursasporcalistayi.com adresinden takip edilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursaspor Çalıştayı Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN