Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Dostluk Kapısı"

Giriş Tarihi: 7.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
Dostluk Kapısı
Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü iş birliğiyle hazırlanan “Dostluk Kapısı” projesi İnegöl ilçesinden başladı.
Evde bakım hizmetlerinin verimliliğinin artırılmasını hedefleyen “Dostluk Kapısı” projesi engelli kişiler ve ailelerinin hayatını kolaylaştıracak. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan projeye ilk etapta Bursa’nın 6 ilçesinde 7 bin 419 kişiye birebir eğitimler verilmesiyle başlandı. Aynı zamanda bakıma muhtaç ve engelli ailelerinin psikolojik ve ekonomik durumlarını iyileştirmek hedefleniyor. 15 bin civarında engelli ve engelli ailesine ulaşılacak.
Bursa’nın 6 ilçesinde 74 gün sürecek eğitimlerde uzmanlar, fizikî, sosyal, dinî, psikolojik ve sağlık konusunda engelli hasta yakınlarını bilgilendirecek.
Bursa Kamu Hastaneleri Birliği, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Uludağ Üniversitesi, Kızılay ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği projenin açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Bursa’da 15 bine yakın kişinin evde bakım hizmeti aldığını söyledi. Usta, daha iyi hizmet verebilmek için araştırmalar yaptıklarını belirterek, “BEBKA’nın desteğiyle Türkiye’de ilk olan "Dostluk Kapısı" projesini İnegöl’den başlatmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Dostluk Kapısı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN