Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldırım’da Uluslararası Turnuva

Giriş Tarihi: 11.4.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 11.4.2015 21:53
Yıldırım’da Uluslararası Turnuva
Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen Yıldırım Bayezid Han Uluslararası Balkan Güreş Turnuvası’nda konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Turnuvamız ülkeler arasındaki kardeşliğin pekişmesine katkı sağlayacaktır” dedi.
‘Sporun merkezi Yeni Yıldırım’ hedefiyle çalışmalarını hızla sürdüren Yıldırım Belediyesi, 2 gün sürecek olan ‘Yıldırım Bayezid Han Uluslararası Balkan Güreş Turnuvası’na ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin yanı sıra Kosova, Makedonya, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Bosna Hersek ve Arnavutluk milli takımlarının katıldığı turnuvanın ilk günü sona erdi.Yıldırım Belediyesi Yunus Emre Spor Kompleksi’nde düzenlenen turnuvaya Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım Belediyespor Kulübü Başkanı İlhami Aydın, bürokratlar ve çok sayıda sporsever katıldı.
Turnuvanın ilk gününü değerlendiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Ata sporlarımızdan biri olan güreş, Balkan ülkelerini Yıldırım’da bir araya getirdi. Belediyemiz tarafından hayata geçirilen turnuva, ülkeler arasındaki kardeşlik duygularının pekişmesine katkı sağlıyor” diye konuştu.
Yıldırım’ı spor şehri yapmak için çalışmalarına yön verdiklerini ifade eden Başkan Edebali, “Yalnızca futbol, basketbol gibi sporlarda değil, birçok farklı branşta başarılı sporcuların ilçemizden çıkmasını istiyoruz. Bu noktada da Yıldırım Bayezid Han Uluslararası Balkan Güreş Turnuvamız güreşçilerimiz için güzel bir tecrübe olacaktır” şeklinde konuştu.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ise, “Yıldırım’da önemli bir organizasyona ev sahipliği yapılıyor. Bu güzel organizasyonda emeği geçen başta Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
TURNUVANIN İLK GÜNÜNDE MADALYALAR SAHİBİNİ BULDU
Grekoromen 50 kiloda Türkiye’den Fırat Erkol birincilik madalyasının sahibi olurken, Makedonya’dan Murat Amar ikinci oldu. 60 kiloda grekoromende Romanya’dan MihutMihaiRadu birinci olurken, aynı ülkeden BotezMihaiİrenel ikinci oldu. Türk güreşçiler Çağatay Demir ve Hüseyin Sayın ise üçüncülüğü paylaştı. 50 kilo serbestte Romanya’dan MihalyJuan birincilik madalyasını kazanırken, Kosova’dan DrilonSyla ikinci, Makedon ArminIdrızı üçüncü ve Arnavutluk’tan Arling Gjoni dördüncü oldu. 60 kilo serbestte ise Bulgar Dimitar İvanov birinci olurken, Rumen Asan Stefan ikinci, Makedon İvan Janev üçüncü ve Türk güreşçi Hakan Demirci ise dördüncü oldu.
74 kilo serbestte Abdullah Arslan birincilik madalyasının sahibi olurken Türk güreşçi Serkan Çavuşoğlu ikinci oldu. Türkiye’den Muhammet Akdeniz ve Arnavutluk’tan OrmarLila üçüncü oldu. 74 kilo grekoromende ise Romanya’dan Marica George Ulan birinci, Türk güreşçilerden Gökhan Ersoy ikinci, Muhammet Akdeniz ve OjogNicuSamuel üçüncü oldu.96 kilo serbestte Türk güreşçi Aykut Işık birinci olmayı başarırken, Bulgar Stefan Geargiev ikinci, Türkiye’den Metin Öztürk ve Yunanistan’dan KapathanasidisAthanasios üçüncü oldu. 96 kilo grekoromende ise Türk güreşçi Süleyman Erbay birinci olurken Yunanistan’dan AnestisZarifes ikinci oldu.
Yıldırım Bayezid Han Uluslararası Balkan Güreş Turnuvası 12 Nisan Pazar günü (bugün) yapılacak müsabakalar ile son bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım’da Uluslararası Turnuva
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN